Jak ustalić choroba skóry

Choroby skóry mają wiele odmian, i określić ich może być dość trudne. Istnieją zakażenia, które wchodzą w kategorie, takie jak stany zapalne, infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe. Trzeba nauczyć się rozróżniać, które z nich są niebezpieczne, a które nie. W przypadku wykrycia jednego z nich natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak ustalić choroba skóry

Instrukcja

1
Sprawdź się na wysypki. Jeśli u ciebie jest stała wysypka, całkiem prawdopodobne, że jest to choroba zapalna skóry. Jest uleczalna i w większości przypadków znika przez kilka miesięcy. Znane i niektóre choroby zapalne skóry, spowodowane reakcją alergiczną, na przykład, egzemę i atopowe zapalenie skóry. Inne są dziedziczne, na przykład, дистрофический эпидермолиз. Ta choroba skóry powoduje powstawanie pęcherzy na rękach, kolanach i łokciach, a jeśli je uszkodzić, może to prowadzić do powstawania blizn. W przypadku braku leczenia, choroba zaczyna rozprzestrzeniać się po całym organizmie, uderzając w nie wzrok, co prowadzi do obrażenia, a nawet do śmierci.
2
Sprawdzić skórę głowy. Znane są takie choroby jak łuszczyca owłosionej skóry głowy, grzybica. Półpasiec może rozprzestrzeniać się na inne obszary, np. łokcie, szyję i kolana. Łuszczyca skóry głowy występuje głównie u młodzieży płci męskiej. To wpływa na wzrost włosów i może powodować łyse miejsca. Charakterystyczne objawy obu chorób są zaczerwienienie i swędzenie w dotkniętych obszarach.
3
Śledź przejawem chorób wirusowych skóry, np. opryszczki. Mogą być zaraźliwe. Istnieje herpes 1 i 2 rodzaje. Opryszczka 1 przekazywany jest przy fizycznym kontakcie i często objawia się wokół ust w postaci owrzodzeń, które są widoczne w ciągu kilku dni, a następnie znika w przypadku prawidłowego leczenia. Opryszczka 2 rozprzestrzenia się również poprzez kontakt fizyczny, ale owrzodzenia pojawiają się na narządach płciowych. Opryszczka 2 silnie swędzące i może być bardzo bolesne.
4
Upewnij się, że nie są zakażone ospą wietrzną. Jest jeszcze jedna niebezpieczna choroba wirusowa, a przejawia się to w postaci małych, czerwonych i świądu pęcherze. Zrywają się w okolicy brzucha lub na twarzy, a następnie rozprzestrzeniają się na całym ciele. Przy tym pacjent czuje się gorączka i inne objawy przeziębienia. Ospa wietrzna może być zażegnane rund. Zwykle pojawia się na kilka tygodni, po czym odchodzi na zawsze.
5
Dowiedz się, czy nie masz chorób grzybiczych skóry. Zazwyczaj objawiają się w postaci wysypki lub małych pęcherzy w zakresie stóp z powodu brudnych skarpet i potu, mocno iskrzą. Grzyb szybko mija, jeśli skorzystać ze specjalnych żele do jego leczenia.
logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *