Jak ustalić, wysokie lub niskie ciśnienie

Wzburzony ton naczyń krwionośnych i oddziaływania zewnętrznych i wewnętrznych czynników często powodują „skoki” ciśnienia. I, nie zważając na podobieństwo niektórych objawów, stanu człowieka przy wysokim i niskim ciśnieniu mają szereg istotnych różnic. O nich ważne jest, aby wiedzieć, aby móc prawidłowo udzielić pierwszej pomocy lub w czasie zwróci się do lekarza za przywróceniem układu sercowo-naczyniowego.

Jak ustalić, wysokie lub niskie ciśnienie

Instrukcja

1
Na opóźnienie charakterystyczne jest obniżenie ciśnienia do 100/65 mm słupa rtęci. W zależności od wieku, liczby te mogą się wahać. Jeśli jednak nie ciśnieniomierza, aby określić ciśnienie, należy zwrócić uwagę na inne objawy. Chociaż fizjologiczna opóźnienie może latami przebiegać bez jakiegokolwiek pogorszenia lub zmiany samopoczucia.
2
Jeśli codziennie rano zaczyna się od złego samopoczucia, osłabienia, apatii, rozdrażnienia, a podczas gwałtownego silne, aby wstać z łóżka robi się ciemno w oczach, najprawdopodobniej ciśnienie zmniejszona. A jeśli oprócz tych objawów czujesz, że ręce i stop stale zimne, okresowo pojawiają się bóle mięśni i stawów, a także nieprzyjemne uczucie w sercu i duszność, lepiej potwierdzić swoje podejrzenia u lekarza za pomocą ciśnieniomierza. Nie czekaj przejawy patologicznych opóźnienie, który może wystąpić nagle. A zaczyna się ona od szumu w uszach, bóle głowy, osłabienie, nudności, w niektórych przypadkach kończy się upadkiem, a szok.
3
Obniżają ciśnienie krwi więcej typowe dla młodych ludzi, głównie płci żeńskiej, худощавых, гиподинамичных, skłonność do przestrzegania diety. Jednak opóźnienie może być objawem niektórych chorób.
4
Zwiększone jest ciśnienie, wskaźników, które stanowią od 130/90 mm słupa rtęci i wyżej. Fizjologiczny wzrost ciśnienia podczas fizycznego i psychicznego obciążenia nie powoduje żadnych zmian w samopoczuciu i szybko przywrócone. Krótszy lub dłuższy, jego zachowanie może być w niektórych chorobach nerek, gruczołów wydzielania wewnętrznego i mózgu. W tym przypadku nadciśnienie tętnicze jest tylko objawem tych chorób.
5
Jak samoistne nadciśnienie tętnicze choroba objawia się gwałtownie i długotrwałym wzrostem ciśnienia. Więc jeśli nagle odczuli pogorszenie samopoczucia, pulsujący, давящую ból głowy w potylicznej, a przy tym dziwne uczucie mdłości, a przed oczami błysnęła muszki, to najprawdopodobniej ciśnienie wzrosła. Stan ten zazwyczaj trwa do kilku dni i najczęściej wiąże się z wpływem niekorzystnych czynników. Oprócz tych objawów mogą wystąpić kołatanie serca i ból w sercu. W miarę postępu choroby pojawia się stopniowo, drętwienie palców rąk i nóg, uderzenia gorąca do głowy i zawroty głowy, zaburzenia snu, zmęczenie.
6
Mimo wszystko odczucia i możliwe objawy odchylenia ciśnienia od normy, pogorszenie samopoczucia przejść dokładniejsze badania. To pomoże podjąć dalsze właściwy kierunek w leczeniu.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.