Jak mierzyć temperaturę u dziecka

Temperatura ciała — jeden z najważniejszych wskaźników zdrowia okruchy. Może ona wzrosnąć w okresie ząbkowania lub w chorobach zakaźnych i zapalnych. Jednak zmierzyć temperaturę małego непоседе nie tak-po prostu.

Jak mierzyć temperaturę u dziecka

Instrukcja

1
Jeśli używasz rtęciowy termometr, temperaturę można mierzyć na dwa sposoby: w odbytnicy i w dole pachowym. Pierwszy dokładniejszy, ale mniej przyjemny. Drugi lepiej tolerowane dzieckiem, ale zabiera więcej czasu. Do pomiaru odbytnicy temperatury połóż dziecko na swoich kolanach, wprowadź mu w odbyt czysty termometr (na głębokości nie większej niż 1,5 cm). Przez 3-5 minut ocenić wynik. Normą w przypadku tego typu pomiarów jest temperatura do 37,5°C. Do pomiaru temperatury w dole pachowym trzymaj dziecko w полулежачем pozycji u siebie na kolanach. Termometr powinien znajdować się wewnątrz fałdy skórnej. Aby nie wypadł, przytrzymaj go wolną ręką. Czas pomiaru 5-7 minut. Norma waha się w granicach 36,5-37°c.
2
Jeśli używasz termometr elektroniczny, przeprowadzać procedurę jednym z tych sposobów. Jedyną różnicą będzie czas pomiaru. Zazwyczaj, elektroniczny termometr pokazuje wynik w przeciągu 1-3 minut. Po zakończeniu pomiaru jest sygnał dźwiękowy.
3
Termometr-smoczek jest bardzo wygodne do pomiaru temperatury u dziecka. W ciągu 3-5 minut, można uzyskać dokładny wynik bez żadnych niedogodności dla dziecka. Delikatnie opłukać termometr i dać go dziecku pod widokiem smoczki. Normą jest wartość do 37,3°C. Ten sposób pomiaru nie nadaje się dla tych dzieci, które rosną bez sutki.
4
Podczerwień лобный termometr pozwala ocenić stan dziecka w ciągu kilku sekund. Po prostu прислоните czujnik do czoła dziecka i poczekaj na sygnał dźwiękowy. Norma waha się w granicach 36,5-36,9°C.
5
Ucha, termometr nie mniej wygodny w obsłudze, niż лобный. Włącz go i wpisz w kanał słuchowy. Już za chwilę na ekranie pojawi się wynik pomiaru. W normie zaczep temperatura powinna być nie wyższa niż 37°c.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *