Jak zwiększyć moc gaźnika

Gaźnik jest specjalne urządzenie w układzie zasilania silników benzynowych, które jest przeznaczone do mieszania powietrza i benzyny, co tworzy palną mieszaninę. W nowoczesnych samochodach карбюраторные systemu wyparte инжекторными.

Jak zwiększyć moc gaźnika

Trzeba

  • – narzędzia.

Instrukcja

1
Aby osiągnąć maksymalną moc, gaźnik na wlocie (kierowcy nazywają „wielka dziura”) musi posiadać minimum impedancji, bo inaczej trudno będzie osiągnąć wysokiej jakości mieszanki i napełniania cylindrów na średnich i wysokich obrotach. Jednak przy gwałtownym otwarciu карбюраторной przepustnicy znacznie zmniejsza się prędkość przepływu powietrza i podciśnienia w optyce, a także zmniejsza się ilość zasysanego paliwa, z czego mieszanina palna ubogich. Krzywej prowadzi do tego, że na niskich obrotach moc dąży do zera (fakt ten staje się bardziej przy dużych Dr głównych dyfuzorów).
2
Ustawienie standardowy gaźnik SOLEX 073, otrzymasz doskonały dodatek na średnich i wysokich obrotach, ale zwiększa przy tym zużycie paliwa, a poza tym na niskich obrotach pojawia się porażką. Regulacja gaźnika w tym przypadku polega na zwiększeniu elastyczności ruchu na średnich i wysokich obrotach, osiągnięciu napełniania na niskich obrotach, a także w stanach przejściowych.
3
Wzrost mocy gaźnika – to więcej niż tylko wymiana starych dysz na nowe o dużym przekroju. To na dobitkę jeszcze zmiana тарировочных danych, „nadzienia” gaźnika, a także wprowadzenie dodatkowych systemów w konstrukcję urządzenia. Do tego w obudowie gaźnika wywierć otwory dozujące dodatkowe kanały, po czym укомплектуйте gaźnik więcej narzędzi i skonfigurować to urządzenie.
Należy zwrócić uwagę
W celu osiągnięcia maksymalnej mocy na sportowym samochodzie zainstalować od razu należy kilka gaźników.

Porada
Równomierność rozkładu mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów w dużej mierze zależy od kolektora ssącego. Często przyczyną nierównomiernego rozkładu mieszaniny tkwi właśnie w konstrukcyjnych błędach popełnianych przy projektowaniu kolektorów. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy usunąć część ścianek działowych, położonych między sąsiednimi kanałami.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.