Jak zwabić okonia w zimie

Zima, zimno i skuci lodem stawy nigdy nie były przeszkodą dla prawdziwych miłośników wędkowania. O tej porze roku przechodzą na lód połowów i gotowi siedzieć godzinami nad swoimi otworami w oczekiwaniu na ryby. Nagrodą dla nich często staje okoń – piękna i smaczna ryba, która będzie się wiodło w każdej ucha.

Jak zwabić okonia w zimie

Trzeba

  • – zwierzęcy przynęty (бормаш, ciętej robak lub ryba, motyl);
  • – gumowy ochraniacz lub ulał;
  • – wieprzowa lub wołowa krew.

Instrukcja

1
Przed dennym zimą należy zwabić okonia, abyście byli pewni, że wrócicie do domu z łupem. O tej porze roku okonie, jak i cała reszta ryby, zaniepokojony znalezieniem pokarmu. Często jego ofiarą staje się pisklętami braci leszcza, szczupaka, płoci, karasia. Okoń większego może jeść i narybek-kumpel. Dlatego trzyma się okoń bliżej do małych części zbiornika, gdzie prawdopodobieństwo znalezienia narybku znacznie więcej. Wybierz takie miejsca i zrób kilka otworów.
2
Umieść otworu w odległości 40-100 metrów od siebie. Od razu, jak tylko пробурите lód i zrobić dołek, rzucić w wodę garść karmienia. Poprzez wszystkie zaplanowane dołka, wróć do pierwszej i rozpocząć połowów. Zazwyczaj po tym, jak złapać 1-2 okonia, brania ustają, więc rzuć się w wodzie kolejną porcję zanęty i iść łowić do następnego dołka.
3
Jako przynęty na okonia nadaje się tylko zwierzęcy pokarm – бормаш, ciętej robak lub ryby, larwy ochotki. Zdarza się i tak, że прикармливая duże płocie roślinnym przynęty – ciastem, chlebem lub kaszą, można zebrać do dołka ryb pisklętami, która będzie służyć jako przynętę i okonia.
4
Doświadczeni rybacy zwabić okonia zapach krwi. Kup ją w sklepie, na bazarze. Krew wlać do gumowy ochraniacz lub rękawicę, mocno związać je i przywiązać na wątku niewielki ładunek. Przed tym, jak rzucić ochraniacz do dołka, wykonać w nim otwór igla, aby krew zaczęła wypływać. Okoń zbierze się pod dołkiem, zwabiony zapachem krwi.
5
Innym sposobem wykorzystania krwi – przed łowieniem ryb wymieszać ją z мотылем i zamrozić w foremkach do lodu w zamrażarce lodówki. Lodowe kostki krwi złożyć w termos i bez problemu-na drugim końcu miasta ich do miejsca połowu. Rzuć na kilku takich jednostek w dołku i krwiożerczy okoń na pewno dopłynie na poczęstunek.
Porada
Niektórzy rybacy uważają, że zwabić okonia w zimie bez sensu, że lepiej działać, разведывая drodze lód migracji, wiedzieć ruch stada i cierpliwie czekać na ryby. Działa od dołka do dołka można, oczywiście, można się ogrzać, ale znudzi się bardzo szybko. Przynęty zwiększy prawdopodobieństwo powodzenia.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.