Jak zrobić winyle w nfs

Montowane na samochód „winyle” – odpowiednik airbrushing – stały się znakiem rozpoznawczym serii NFS. Niuanse malowania samochodu zmieniają się wraz z premierą każdej nowej części, jednak to wcale nie odstrasza graczy od tego, aby raz za razem dać auto nieprzeciętną osobowość i próbować dodać produkt własne opcje grafiki.

Jak zrobić winyle w nfs

Trzeba

  • -BinTex;
  • -Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Uruchom BinTex. Otwórz za pomocą programu plik vinyls.bin znajdujący się w katalogu Cars folder z nazwą samochodu. Winyle są importowane indywidualnie dla każdego auto, więc jeśli chcesz zastosować grafikę do wielu maszyn, to operację trzeba powtórzyć wielokrotnie. Na liście można wybrać dowolny plik, aby wyeksportować z gry (na przykład, do ręcznego dopracowania) lub, przeciwnie, dodać dowolną скачанное lub stworzony obraz, odpowiedni dla formatu.
2
Aby utworzyć winylu ręcznie, należy otworzyć wyeksportowany plik za pomocą programu Adobe Photoshop. Na wszelkie pytania związane z ustawieniami w pliku odpowiedzi typu „Nie”. Przed tobą pojawi się obraz, jesteś wolny, aby go zetrzeć i narysować od podstaw lub po prostu edytować. Po zakończeniu pracy, zmień gamę kolorów, aby zdjęcie było poprawnie. Aby to zrobić, otwórz menu Image -> Adjustments -> Channel Mixer. W oknie Output Channel wybierz opcję Red i zmniejsz wartość Red do zera, a Blue, wręcz przeciwnie, do 100; dla wartości Blue trzeba zrobić operację odwrotną – Blue przypisać 0, Red – 100.
3
Zapisz obraz. W oknie zapisywania Photoshop, zaznacz pole wyboru obok opcji Mip Maps i zapisz wynik w formacie RGB (8 bit). Po tym zapisz dodatkowy plik-maskę, przez wciśnięcie kombinacji klawiszy Shift+Ctrl+U lub Alt+Shift+Ctrl+L. w Końcu, pliki można importować do gry.
4
Podobny system edycji винилов działa i w NFS Most Wanted. Program BinTex w tym przypadku zastępuje MWTex, a podczas zapisywania obrazu w programie Adobe Photoshop jest nieco inny zestaw ustawień: należy ustawić znacznik wyboru obok Border Color (1 texel), Quick Compress Method i 2D texture. Ponadto, Mip Maps w tym przypadku muszą być wyłączone.
5
W innych grach z serii system wymiany винилов albo nie ma wcale, albo niepotrzebnie усложнена: tak, na przykład, NFS, World jest online projektem, a cała grafika jest przechowywany na dysku twardym, a pobierane z serwera po uruchomieniu produktu — zmienić winyle bez sensu.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.