Jak zrobić układ godzin

Jeśli w domu są dzieci, to prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z takim zadaniem: trzeba będzie pomóc dziecku nauczyć się rozpoznawać czas. W tym może pomóc układ godzin — przesuwając razem z wami strzałki prowizorycznych godzin, dziecko zrozumie i zapamięta wszystko znacznie szybciej.

Jak zrobić układ godzin

Trzeba

  • – gruby karton;
  • – szydło;
  • – linijka;
  • – kątomierz;
  • – markery lub token;
  • – śruby i 2 nakrętki odpowiedniego rozmiaru.

Instrukcja

1
Смастерите dial. Do tego wyciąć z kartonu/plastiku/drewna okrąg, którego średnica będzie zależeć od odpowiedniego rozmiaru godzin. W środku okręgu delikatnie zrobić nóż mały otwór.
2
Nałóż na dial znaczniki. Najlepiej do tego użyć linijki i kątomierza. Najpierw narysuj jedną cienką linię pionową od krawędzi tarczy do drugiego brzegu przez centrum. Następnie za pomocą kątomierza, zabezpieczając punkt w centrum tarczy, zrób notatki co 30 stopni (czyli na około 30, 60, 90, 120, 150 i 180 stopni).
3
Odwróć kątomierz na czystą połowę tarczy i powtórz. Po tym wynikające tagowanie narysuj markerem/farby/markery. Każdy z nich ponumeruj w standardowej kolejności od 1 do 12.
4
Zrób strzałki. Jeśli istnieje możliwość, użyj części od jakichś starych godzin. Jeśli odpowiednich gotowych strzelec nie, to wytnij z kartonu/tworzywa dwie strzałki, podobne w formie, ale różne długości. Długość wskazówki minutowej powinna być o kilka centymetrów mniejszy promień twojej tarczy. Godzinowa — na tyle krótko minut.
5
U podstawy obu strzałek szydło zrób otwór. Włóż małą śrubę najpierw w minutową, a potem w godzinnej strzałkę. Po tym zabezpieczyć strzałki na śrubie nakrętką.
6
Załączyć strzałki do циферблату. Do tego śruba strzałek, włóż w otwór w tarczy tak, aby strzałki umieszczone na stronie z zaznaczonymi cyframi. Wkręć śrubę z tyłu godzin jeszcze jedną nakrętką.
Należy zwrócić uwagę
Pisać na CD-rom-ach można tylko permanentne markery: zwykłe markery będą размазываться i „popłyną” na powierzchni.

Porada
W razie potrzeby można wykonać dla godzin różne ramki lub nawet podstawki. Na tarczy można wykorzystać stare płyty – to i ładnie wygląda, i skraca czas budowy.
Rozmiar domowej roboty dziecięcych godzin najlepiej robić na tyle duża, szczególnie dla małych dzieci. Mają bardzo dobrze rozwinięte ruchy rąk i poruszać się małe strzałki dziecku będzie trudno.

logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.