Jak zrobić układ architektoniczny

Układ architektoniczny – trójwymiarowy obraz projektowanego architektonicznego budowli lub już istniejącego obszaru zabudowy miejskiej. Wykonanie takich układów – trudny, żmudny i pracochłonny proces, ale jeśli masz takie cechy jak dokładność i rzetelność, zawsze można zrobić układ architektoniczny własnymi rękami.

Jak zrobić układ architektoniczny

Trzeba

 • – topograficzna mapa terenu w skali 1:1000,
 • – foamcore grubości 3-5 mm,
 • – klej płynny UHU,
 • – karton gruby i cienki,
 • – papier, aerozoli podkład i farby,
 • – styropian,
 • – pianka,
 • – klej PVA,
 • – nóż biurowy lub specjalny nóż,
 • – skaner,
 • – komputer.

Instrukcja

1
Aby twój układ architektoniczny, który wyświetla realnie istniejącą na terenie sytuację, jej dokładnie odpowiadał, potrzebna jest mapa topograficzna tej dzielnicy. Skala mapy powinny być nie mniejsze niż 1:1000-1:2000. Na tej mapie w układzie powinny być oznakowane istniejące drogi, pokrycia, roślinność z osobno stojącymi drzewami, a także budynki i budowle. Wszystkie budowle i budynki muszą być oznaczone zgodnie z obowiązującymi umownymi znakami i mieć pole o liczbie pięter. Jeśli schemat na papierze – zeskanuj ją i ustaw w elektroniczny widok.
2
Za pomocą dowolnego edytora graficznego, zrób kopię tego schematu, pozostawiając tylko terminach ścieżki – drogi, pokrycia, kwietniki, trawniki, budynki i budowle. Zmień skalę, zmniejszając go do swojego zadania. Ściśle trzymać się tego wybranego powiększenia w swoich dalszych działaniach. Wydrukuj kopię z obwodami i naklej ją na napięty arkusz tektury – podłoża. Na krawędziach z пенокартона lub cięcia papieru, drogi, podjazdy i chodniki, pomaluj je na szary kolor i przykleić do podłoża. Z kartonu pokrytego jasno-zieloną farbą, wyciąć klomby i trawniki. Przyklej je na te miejsca, gdzie powinny one być na schemacie.
3
Wyciąć ze styropianu w postaci параллелепипедов budynki i budowle zgodnie z tą skalą, w którym изготавливаете układ. Ich prawdziwą orientacyjną wysokość można dowiedzieć się, zwiększając zaznaczonej na schemacie ilość pięter na 2,7 m, średnią wysokość kondygnacji dla budynków mieszkalnych, budynków. Wycięte budynki można pomalować na dowolny kolor i umieścić każdy na swoje miejsce na podkładu, oznaczonej konturem.
4
Jeśli masz kolorowa drukarka, to fasady budynków malowane drzwi wejściowych m oknami, można rysować i pisać na papierze, a następnie wyciąć i nakleić na styropianowe przedmiotu.
5
Zrób drzewa z suszonych kwiatów, pokrywając je zieloną farbą z rozpylacza rozpylacz. Można je zrobić również z suchych rozgałęzione gałązki, na które ubrani kawałki pomalowane zieloną farbą pianki. Umieść je na układ według schematu, wykorzystując do tego plastelina.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.