Jak zrobic samemu dekoracje do akwarium

Zamki, rzeźby, ozdobne zaczepy i inne elementy dekoracyjne nie tylko dekoracji akwarium, ale i służą jako schronienie dla żyjących w nim ryb. Można udekorować staw elementami, zakupionymi w sklepie zoologicznym. Ale o wiele bardziej interesujące wykonać wszystko samodzielnie.

Jak zrobic samemu dekoracje do akwarium

Trzeba

  • – przycinanie rur PVC;
  • – аквагерметик;
  • – kamienie, kamyczki;
  • – szklane kamienie;
  • – potłuczone gliniane garnki;
  • – łodygi bambusa;
  • – kokos.

Instrukcja

1
Wybierz idei wystroju. Nie warto umieszczać w akwarium wszystko, co wydaje się piękne. Mnóstwo przedmiotów pozbawia ryb potrzebnej przestrzeni życiowej. Do tego kompozycja powinny być utrzymane w tym samym stylu. „Starożytności”, „Wraki”, „Podwodne królestwo” – każdy pomysł można pokonać, jednak nie warto mieszać tematów. Lepiej całkowicie zmienić ekspozycję, gdy projekt znudzi.
2
Do standardowego akwarium wystarczy jeden-dwóch dużych elementów i kilka małych, wykonanych w tym samym stylu i kolorze. Mieszać i łączyć naturalne materiały z nowoczesnymi przemysłowe – na przykład, поливинилхлоридными rurami. Driftwood, glinianych skorup i kamienie, zaczerpnięte z wód, dokładnie umyć przed użyciem i przetwarza wrzącą wodą i słabym roztworem nadmanganianu potasu do dezynfekcji.
3
Eksperymentuj z rur PVC o różnych średnicach. Można je zamaskować system napowietrzania wody lub wykonać schronienie dla ryb. Przyciąć rury na przekątnej, skleić przycinania аквагерметиком. Aby kompozycja wyglądała bardziej malowniczo, można ją okleić naturalne kamyki, szklanymi kamykami, gruboziarnistym piaskiem lub małych muszelek. Uzupełnij system rur dużych muszli, znajdujących się w akwarium w kolejności losowej.
4
Z dobranych do wielkości kamieni można skleić malownicze groty. Na papierze narysuj układ odpowiedniego rozmiaru. Zacznij ekspozycji z podłoża. Kamienie mocować аквагерметиком lub klejem silikonowym. Wybierz kamieni tego samego koloru – ciemny замшелую lub jasną, którą można obracać ze szklanymi kamykami w różnych odcieniach. Gotowy grota osusz, opłukać pod bieżącą wodą i umieścić w akwarium. Na dnie раскидайте szklane kamyki.
5
Bardzo elegancko prezentują się naturalne materiały – na przykład przycinanie łodyg bambusa. Można nimi ozdobić tylną ścianę akwarium. Ostrym nożem pokroić w kawałki łodyg o różnej długości, każdy przeciąć wzdłuż. Przymocuj je do tylnej ścianie akwarium z powrotem do tyłu, aby powstał rodzaj bambusa ogrodzenia. Cięcia łodygi można używać jako przebranie dla sprężarki lub ułożyć je na dnie, zamieniając się w labirynt dla ryb.
6
Jeden z najbardziej prostych i atrakcyjnych wariantów wystroju, który bardzo podoba się rybom schronienie z расколотого gliny lub ceramicznej doniczki. Umyć szczotką, praca w słabym roztworem nadmanganianu potasu i przepłukać wrzącą wodą. Umieść garnek na dno akwarium tak, aby dno okazało się z boku, a z drugiej strony powstał łaz dla ryb. Lekko posypać garnek gruntem, a wokół malowniczo разбросайте odłamki. Zamiast doniczki można korzystać z orzecha kokosowego z cięcia wierzchołek.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.