Jak zrobić samemu podłogi w domku

Aby samodzielnie pokryć podłogę w prywatnym domu, najpierw trzeba przygotować podstawę. Najbardziej trwały wariant – posadzka betonowa. Jest to uniwersalny materiał pod płytki lub inne wykładziny podłogowe.

Jak zrobić samemu podłogi w domku

Trzeba

  • Gwoździe, młotek, przewód zasilający, żwir, piasek, zaprawa betonowa, folia, łaty, kielnia, cement, laminat.

Instrukcja

1
Oczyścić podłoże z kurzu, przesuń izolację wszystkich przewodów i kabli. Można umieścić je w specjalne skrzynki. Ustaw poziom posadzki i odpowiednie oznaczenia na obwodzie całego pokoju. Poziom podłogi ustawia się około dwa metry od wysokości otworu drzwiowego. Wbij w ścianę gwoździe i napiąć między nimi sznurek. Do tego poziomu powinno dochodzić betonowa podłogi.
2
Wsypać podłoże żwir, zaczynając od najdalszego ściany. Równomiernie rozprowadzić żwiru na całej podłodze i dokładnie ubić. Na wierzchu rozłóż warstwę piasku, też ubić, wygładzić powierzchnię. Chroń warstwa piasku przed zamoczeniem. Do tego ułożyć na niego folię, lekko podważając jej krawędzi.
3
Podzielenie pokoju na paski, kładąc na podłodze reiki. Należy uważać, aby reiki były na poziomie napiętych linek. Ułożyć beton na wszystkich pasmach. Należy pamiętać, że jego poziom powinien być nieco powyżej poziomu listew.
4
Wykonaj wyrównywania betonu. Weź szynę-zasady i przesuń ją w рейкам od siebie. Zacznij od dalekiej ściany i kieruj się do drzwi. Jednocześnie należy zdjąć listwy i wrzuceniem pustki betonem.
5
Przykryć podłogę folią i pozostawić na miesiąc. W tym czasie beton wyschnie. Nie zapomnij okresowo sprawdzać stan betonu.
6
Nałóż na beton cementowy rastra z dodatkiem substancji wiążących. Użyj tej samej technologii, jak i podczas układania betonu. Po tym, jak wyodrębnione reiki, wygładzić powierzchnię podłogi kielnia. Gdy wylewka będzie gotowa, należy pozostawić ją do rana, potem сбрызгивайте wodą w ciągu trzech dni.
7
Przejdź do pokrycia. Później dwa tygodnie po zastosowaniu wylewki, można zacząć układać laminat. Jest to uniwersalna powłoka, która ekonomiczne i trwałe. Laminat można ułożyć samodzielnie, bez uciekania się do pomocy specjalistów. Układać deski stawu do stawu, poruszając się w małych kwadratów najdalej od ściany do drzwi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.