Jak zrobić samemu спортбайк

Jeśli twój sprawny i niezawodny motocykl wygląda mało stylowo, a jego prędkość nie jest na tyle wysoka, zamień go w спортбайк. Zrobić спортбайк samemu jest możliwe. I nie zdziw się, jeśli przyjaciele zaczną ci zazdrościć, a dziewczyny – tęsknie spoglądając.

Jak zrobić samemu спортбайк

Trzeba

  • – wykonalne motocykl;
  • – ciepły garaż;
  • – ślusarskie narzędzia, klucze;
  • – bułgarski;
  • – stół z imadłami;
  • – spawarka i электороды;
  • – kompresor do malowania.

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem modernizacji motocykla, przejrzyj czasopisma specjalistyczne lub stron ze zdjęciami nowości techniki motocyklowej. Wybierz dla siebie pożądany efekt końcowy, do wykonania którego wystarczy możliwości technicznych. Spróbuj obliczyć czas i środki, aby proces tuningu nie rozciągnięty na kilka lat.
2
Zdemontować motocykl i dokładnie obejrzeć wszystkie części. Wzrost prędkości wymaga od wszystkich mechanizmów większej niezawodności i spójności pracy. Umyć wszystkie części i zespołów, nasmarować, wymienić uszkodzone.
3
Jeśli istnieje możliwość, przedłużyć ramę motocykla na 50-150 mm. Przy tym można zwiększyć długość wału przegubowo-teleskopowego lub przednią część. Należy zwrócić uwagę, opór lepszemu powietrze powinno być minimalne, więc nie warto ramę rozszerzać. Dla radykalnej zmiany ramy pokroić ją na rury, a następnie gotować ponownie, przy tym postaraj się ułatwić konstrukcję. Podczas gotowania ramy należy pamiętać, że szew powinien być połączony w jednym przebiegu na całym obwodzie. Aby zapewnić równość kół, gotować ramę na прихватах (inaczej niezgodność śladu może doprowadzić do wypadku).
4
Podnóżki podnieść i zanieść do tyłu, aby mieć możliwość наклонятся do przodu podczas jazdy. Fotel pasażera zabierzcie wcale, aby nie obciążać konstrukcji.
5
Moda elegancki i nietypowy zbiornik paliwa, wykorzystując fragmenty i części od odpowiednich часей kilka motocykli. Najpierw należy oczyścić stare zbiornik paliwa od starej farby za pomocą szlifierki, wymień zardzewiałe fragmenty arkusza blachy o grubości 1 mm. Ustalić zaawansowane zbiornik gwintowanymi prętami lub spinki do włosów. Umieścić go nakładki. Aby zapewnić szczelność zbiornika, natrzeć specjalne uszczelniacze lub mieszanina aluminium pudru z epoksydowe klejem w niskotłuszczowy czyste spoiny.
6
Aby maksymalnie ułatwić konstrukcję, elementy dekoracyjne rób z włókna szklanego, impregnując go klejem. Najpierw zrób sobie szablon ze styropianu lub innego łatwego w obróbce materiału, a następnie nałożyć podkładki i mokry ją klejem, zrób kilka warstw. Po wyschnięciu ошкурите i pokryć warstwą emalii.
7
Na koła umieścić specjalną gumę, która zapewnia maksymalną skuteczność hamowania i sterowania. Hamulce również należy wzmocnić, aby bezpieczeństwo ruchu była maksymalnej.
logo
Article Categories:
Motocykle i skutery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *