Jak przechowywać rower w zimie

W zimie bardzo nie zaleca się jeździć na motocyklu, ponieważ taka obsługa, zadając mu poważne szkody, a także zwiększa ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnej. Dlatego każdy właściciel dwóch kołach konia musi znać kilka podstawowych zasad jego zimowego przechowywania.

Jak przechowywać rower w zimie

Trzeba

  • – ciepła woda;
  • – środek czyszczący do motocykli i samochodów;
  • – błyszczyk;
  • – smar silikonowy żel;
  • – czyste szmaty.

Instrukcja

1
Umyć motocykl. Robić to najlepiej bezpośrednio przed miejscem zimowego przechowywania, aby na niego nie trafiła ani jedna część brudu, który łatwo może stać się przyczyną pojawienia się ogniska korozji. Myć trzeba lekko ciepłą wodą ze specjalnym środek czyszczący substancją. W żadnym wypadku nie należy używać środków czyszczących do użytku domowego! Po umyciu zaleca się przetrzeć motocykl suchą szmatką. Można też nałożyć błyszczyk.
2
Wybierz pomieszczenie do przechowywania. Tam temperatura powinna mieścić się w przedziale 10-15°C. należy Pamiętać, że wahania temperatury są przyczyną powstawania na powierzchni motocykla kondensatu, który powoduje корррозию. Dlatego bardzo ważne jest, aby pomieszczenie było suche i miało stałą temperaturę. Jeśli nie ocieplonego garażu to motocykl można przechowywać w domu w miejscu, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać.
3
Nałóż środek konserwujący na wszystkie chromowane części. Delikatnie wykręcić świece. Za pomocą strzykawki wlać do свечные studnie trochę oleju. Przewiń kilka razy rozrusznikiem. Jest to konieczne do tego, aby olej dostanie się na ścianki cylindrów. Zamknij wszystkie бензокраны i wlać do zbiornika benzyny po brzegi, aby pozbyć się powietrza korki, ponieważ może dojść do skraplania się wody. W benzynę można dodać stabilizator paliwa. Przed rozpoczęciem pracy zaleca się spuścić stary benzyna i wlać świeży.
4
Kup w salonie smar silikonowy w sprayu. Traktować jej wszystkie złącza i węzły elektryki, a także gumowe nasadki i końcówki. Opony najlepiej zdjąć i zabrać do domu, wstępnie натерев je z cementu. Lepiej przechowywać koła w stanie zawieszenia.
5
Wlać nowy olej przed załączeniem motocykla na parkingu. W trakcie eksploatacji olej utlenia się. W nim powstają elementy, które są niebezpieczne dla elementów metalowych i mogą powodować ich przedwczesną korozję.
6
Wyjmij baterię i zabrać go do domu. Maksymalnie naładuj go, aby w nim pozostał ładunek. Aby naładować akumulator nie rzadziej niż raz w miesiącu. W żadnym wypadku nie pozwól, akumulator całkowicie rozładować!
7
Zajrzyj do specjalnego biura, specjalizującej się w przechowywaniu motocykli, w tym przypadku, jeśli nie ma możliwości pozostawienia motocykla w garażu lub w domu. Specjaliści mogą sami przygotować i umieścić swojego rowera na zimę.
logo
Article Categories:
Motocykle i skutery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *