Jak naładować akumulator moto

Ładowarek przeznaczonych specjalnie dla 12-voltowych akumulatorów motocyklowych, krajowy przemysł nie produkuje. Importowane charakteryzują się wysoką ceną, dostępnej nie każdemu мотоциклисту. Dlatego jako ładowarki można używać stacjonarny komputer.

Jak naładować akumulator moto

Trzeba

  • – dwa odcinka izolowanego przewodu metrowej długości w różnych kolorach;
  • – nóż, taśma klejąca, śrubokręt krzyżakowy;
  • – żarówka 12 v lub tester

Instrukcja

1
Wyłącz komputer i odłącz przewód z gniazdka. Zdejmij pokrywę jednostki systemowej. Należy zwrócić uwagę, do którego podłączony jest przewód, który wyjmujesz z gniazda. To jest zasilacz. Od niego odchodzi wiele kolorowych przewodów, zakończonych plastikowymi wtyczkami. Największy gniazdo jest podłączony do płyty głównej. Odłącz go, naciskając trzpień i zapamiętać położenie tej blokady.
2
Промаркируйте wszystkie pozostałe przewody idące od zasilacza, pisząc na nich, jakie urządzenia są podłączone. Następnie wyłącz je wszystkie. W końcu dostaniesz zasilacz komputera, odłączony od jego wewnętrznych systemów. Po odkręceniu go wkręty montażowe, które znajdują się po stronie przewodu zasilającego, należy go wyjąć.
3
Weź duży jack, odłączony od płyty głównej. Od strony zamka znajdź kilka czarnych i jeden zielony kabel. Wybierz z nich zielony i czarny, najbardziej wręcz do zielonego, i перемкните ich. Włącz zasilacz do gniazdka elektrycznego. Jeśli wentylator zacznie się obracać, na tym etapie wszystko jest zrobione poprawnie. Sprawdzić dokręcenie zworki.
4
Teraz weź przewody, które wcześniej szły od zasilacza i które muszą być oznakowane. Za pomocą testera lub żarówki znajdź takie przewody, na które podawane jest napięcie 12 V. Znalezienie przewód, z tej samej wiązki wskaż i przewód masy za pomocą tego samego testera lub żarówki. Przy ustalaniu napięcia za pomocą żarówki należy zwrócić uwagę na jasność jej świecenia. Jeśli świeci się w pełnym blasku, to znaczy, że napięcie mniej pożądany.
5
Definiując kilka odpowiednich przewodów, strip ich końce od izolacji i podłącz do moto baterii. Przy tym ważne jest, aby nie pomylić biegunowości: przewód dodatni należy podłączać do pozytywnej zacisku ujemnego (masowy) – do ujemnego zacisku. Włącz zasilacz do gniazdka elektrycznego i ładunek pójdzie.
6
Sprawdzaj regularnie poziom naładowania baterii. Napięcie na jego zaciskach będzie rosnąć wprost proporcjonalnie do stopnia jego naładowania. Gdy napięcie osiągnie 12,5-12,8 v, odłącz akumulator od zasilania.
Należy zwrócić uwagę
Podczas ładowania akumulatora wydziela się wodór. Dlatego proces jego ładowany spędzasz na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniu z dobrą wentylacją, kierując wentylator zasilacza do AKUMULATORA. Z tego samego powodu nie pali i nie szczepcie otwartego ognia w pomieszczeniu, w którym się on znajduje.

Porada
Po zakończeniu ładowania należy podłączyć zasilacz do komputera. Lub użyj bloku z przestarzałych i niepotrzebnych komputera.

Niektóre przewody idące od zasilacza, mają napięcie 5 V. można Je też używać w razie potrzeby.

logo
Article Categories:
Motocykle i skutery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *