Jak zrobić półkę pod kwiaty

Drewniane półki pod kwiaty mogą być wykonane w różnych rozmiarach i kształtach. Domowe półki zawsze można pokolorować i dokonać w nich smak, dodając swoje dzieło przewodami. Ponadto, mogą one być wykorzystane nie tylko kolorów, ale i dla innych przedmiotów.

Jak zrobić półkę pod kwiaty

Trzeba

  • – drewniane tablice z powierzchnią krawędzi;
  • – gotowe półki;
  • – płaski szeroki pędzel;
  • – lakier;
  • – farba do drewna;
  • – szpagat z sizalu;
  • – pałeczki drewniane do zacisków.

Instrukcja

1
Jeśli wszystkie niezbędne elementy zebrane, weź sznurek z sizalu (gruby), należy podzielić go na dwa odcinki. To właśnie na niego trzeba wieszać domowe półki pod kwiaty. Ponadto, nie zapomnij, aby odmierzyć odpowiedni rozmiar sznurka – pamiętaj dokładnie, ile półek chcesz zrobić, jakiej wysokości itp.
2
Wywierć otwory w półkach odpowiednio do grubości sznurka. Najważniejsze – zaznaczyć położenie otworów symetrycznie do siebie. W przeciwnym razie twoje półki będzie przechylona.
3
Korzystając z wcześniej przygotowaną farbę ciemny kolor i szeroki pędzel, pomaluj półki na wybrany kolor. Chociaż można i nie malować ich, a tylko otworzyć lakierem, zachowując naturalny rysunek drewna.
4
Przełóż sznurek na przedniej części w tej kolejności: półka dolna – półka środkowa – półka górna – luźny element do podwieszania – górna półka – półka środkowa – półka dolna. Wykonaj taką samą procedurę dla przylegającym do ściany części. Dokładnie sprawdź wysokość, poziomy poziom, a także za pomocą „morskiego” węzła zabezpieczyć wolny koniec sznurka.
5
Teraz zajmijcie się posiadaczem wagi. Do tego weź drewniane pałeczki, które posłużą za pomocą przyrządów, pokroić je na małe odcinki, a następnie przełóż do sznurka pod półkami. W ten sposób rejestruje każdą utworzoną półkę na dysku pozycji.
6
Aby zawiesić półkę pod kwiaty, należy wziąć wytrzymały metalowy hak. Wolą ozdobnym haków dopasowanej formy. Należy zauważyć, że taka półka może być wykorzystana nie tylko kwiaty, ale i pod szereg innych przedmiotów, takich jak książki, figurki ozdobne, świece i inne elementy dekoracyjne.
Porada
Do malowania należy wybrać większy pędzel. Dla wiszące półki, jest korzystne, odcienie ciemnych kolorów. Do osiągnięcia tych można i za pomocą lakieru – bez malowania.

Po malowaniu półkę należy obowiązkowo pokryć lakierem, co trzeba zrobić i bez malowania – lakier chroni drewno od wilgoci i brudu, i od innych czynników.

logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.