Jak zrobić papierowego gołębia

Produkcja wyrobów z papieru – proces jest łatwy. Dostarcza wiele pozytywnych emocji i dzieciom, i dorosłym. Na przykład, przy pomocy prostych narzędzi i materiałów, które zazwyczaj zawsze pod ręką, możesz zrobić uroczych kolorowych papierowych gołębi.

Jak zrobić papierowego gołębia

Trzeba

  • – gruby papier;
  • – cienki papier kolorowy;
  • – ołówki;
  • – nożyczki;
  • – linijka;
  • – klej.

Instrukcja

1
Aby zrobić gołębia, weź kartkę grubego papieru (tektury, papieru do rysowania, aksamitnej papieru itp.). Narysuj na nim obwód tułowia ptaka bez skrzydeł i ogona o długości około 20 cm Narysuj ołówkiem: jeśli linia pójdzie źle, można ją usunąć za pomocą gumki.
2
Wytnij tułowia na ścieżce nożyczkami. Otrzymany szablon przyłóż do grubym papierze, narysuj i wytnij. Otrzymasz dwie identyczne wzorce ciała gołębia. Narysuj na nich od strony zewnętrznej kredek oczy i dziób.
3
Wytnij dwa paski cienkiego kolorowego papieru. Jedna z nich pójdzie na ogon ptaka, druga – na skrzydła. Szerokość pierwszej paski powinna odpowiadać długości ogona papierowego gołębia (7-10 cm), szerokość drugi podwójnej długości skrzydła (15-20 cm). Długość obu pasków zależy od tego, ile fałdy chcesz zrobić w ogonie i skrzydłach. Im więcej fałd, tym będą one zielonej.
4
Za pomocą linijki i zwykłego ołówka narysuj na paski poprzeczne linii z dokładnością do 1,5-2 cm Złóż składanych w znacznikach, загибая papier najpierw w jedną stronę, a następnie – w drugiej. Pas, przeznaczoną do skrzydeł, na razie odłóż na bok.
5
Weź harmonijkę, która będzie reprezentować ogon papierowego gołębia. Проклейте jeden jej krawędź i wyprostuj drugi, aby uzyskać wachlarz.
6
Rozprowadzić połowę tułowia ptaka z wewnętrznej strony klejem. Umieść między nimi проклеенный krawędź ogona. Połącz przedmiotu, mocno docisnąć do siebie i pozostaw na chwilę, aby klej złapał.
7
Zaplanujcie na pniu położenie skrzydeł. Zrób w tym miejscu szczelina ostre маникюрными nożyczkami i wsuń w nią grać, przedstawiający skrzydła. Rozłóż krawędzi.
8
Włóż w szczelinę cienki sznurek lub surowe sznur do zawieszania. Dodać kilka kolorowych papierowych gołębi i zawiesić je na żyrandolu – będzie wyglądać bardzo efektownie.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *