Jak zrobić obraz człowieka

Tworzenie nowego obrazu zajmuje sporo czasu. Tworząc wizerunek, trzeba najpierw ustalić, czego dokładnie chcesz się od niego, jak on powinien działać na ciebie itp. Obraz nie może istnieć oddzielnie od ciebie, on musi stać się częścią twojej.

Jak zrobić obraz człowieka

Instrukcja

1
Poznaj siebie. Przed przystąpieniem do planowania jakiegokolwiek obrazu, musisz określić, z czym masz do czynienia na tym etapie. Jeśli reprezentujesz sobą miękkiego i uprzejmego człowieka, obraz notorycznego tyranem ci dokładnie nie pasuje. To nie znaczy, że nie możesz założyć go na siebie, po prostu wspierać go będzie bardzo trudne. Wizerunek musi opierać się na istniejącym podłożu, a nie pojawić się znikąd.
2
Zwróć uwagę na kolorystykę ubrań. Podczas tworzenia obrazu jedną z głównych ról odgrywa wygląd, a raczej pełne jego postrzeganie. Na początku trzeba określić kolorystykę elementów garderoby, które można sobie wybrać. Kolory są bezpośrednio zależne od obszaru swojej działalności. Ale to nie znaczy, że jeśli pracujesz w banku, to dla ciebie są otwarte tylko czarne, szare i ciemno-niebieski odcień. Wręcz przeciwnie, można uczynić częścią swojego wizerunku obecność jasnego akcesorium.
3
Przyprowadź zgodnie swojej społecznej roli dobrana garderoba i maniery. Zachowanie człowieka jest w dużej mierze uwarunkowane oczekiwaniami innych członków społeczeństwa. Normą jest to, że w oczach innych ludzi nie powoduje zachwytu i odrzucenia. Jeżeli celem twojego nowego stylu nie jest dążenie szokować ludzi, to zaplanuj swój nowy styl zachowania.
4
Popraw swoją technikę komunikacji. Zapomnij o tym, jak zachowywał się w przeszłości. Należy wspierać swój nowy wizerunek zawsze, zwłaszcza w kontaktach z wpływowymi ludźmi i dziennikarzami. Tworzenie obrazu – to nie tylko zmiany zewnętrzne, ale i zmiana stosunku do ciebie ze strony waszych znajomych, kolegów, społeczeństwa w ogóle.
5
Nie zapomnij o gesty, mimikę, spojrzenia. To właśnie oni mogą wydać, ponieważ nie zawsze są kontrolowane przez świadomość. Po pewnym czasie można zauważyć, że stały się one częścią twojej i że nie ma żadnych wysiłków w celu ich odtwarzania nie jest już potrzebne.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.