Jak zrobić miotły do łaźni

Miotły w kąpieli tworzą niepowtarzalny zapach. Mogą one być suche i świeże. W świeżych вениках wysoka zawartość olejków eterycznych, są bardziej elastyczne i wytrzymałe. Zebrać materiał do nich zaczynają się od początku czerwca do sierpnia. Najczęstsze miotły: brzoza, fałszywe, dębowe.

Jak zrobić miotły do łaźni

Trzeba

  • – pręty z liści;
  • – sekator;
  • – lina;
  • – pudełko do przechowywania.

Instrukcja

1
Aby miotły do kąpieli, wybierz młode rośliny, w wieku nie więcej niż 3 lat, u których dobrze zginać gałęzie. Nie заготавливайте surowce obok drogi.
2
Możliwość cięcia z brzozy boczne pędy, które znajdują się bliżej ziemi. Pozostawia na nich powinny być delikatne i aksamitne, a nie шершавыми. Podczas cięcia należy używać nożyce.
3
Cięte gałęzie nie wkładać do torby, a związać się liną, którą w domu natychmiast zdjąć. W przeciwnym razie nie będą one elastyczne.
4
Zostaw je na zaplecze pomieszczeniu na jeden-dwa dni dla подвяливания. Nie wolno w tym czasie dostania się na nich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i nadmiernym wysuszeniem.
5
Posortuj gałęzie długości. Optymalna długość miotły musi być od 40 cm do 60 cm Dolną część każdej gałęzi oczyścić z liści na jedną trzecią, wtedy miotły nie będą się rozpadać.
6
Grubość zrób tak, aby było wygodnie trzymać w dłoni. Powstaje miotła z połowy. Do tego do gałęzi grubsze dodaj cienkie. Krzywe gałęzie muszą patrzeć do środka, a błyszcząca strona liści na zewnątrz.
7
Do wiązania miotły weź пеньковую lub bawełnianą linę. Podziel miotła na dwie części. Jedną z nich ułożyć poniżej w stosunku do innych części na 15 cm.
8
Bardzo mocno związać obie wiązki w jednym miejscu. Wszystkie gałęzie skręcić w jedną stronę. Do tego należy zbyt mocno odchylać pęk w jednym kierunku. Jeszcze raz miotła bardzo mocno związać i utnij nić.
9
Dolne krawędzie uchwytu подравняйте maszynką lub nożyce. Gotowe miotły połącz w parach i развешайте do suszenia. Oni nie muszą być blisko siebie, co pozwoli im lepiej wentylowane i suche.
10
Miotły można rozłożyć w chłodnym miejscu w odległości od siebie. Należy je codziennie przewracać.
11
Dobrze просохшие miotły należy przechowywać w stosach, okresowo zmieniając ich. W miejskich warunkach przechowywać w kartonach, na których zrób dziurki. Nie wkładać je mocno, aby nie wyschły.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *