Jak zrobić dobrą schody

Schody to nie tylko funkcjonalne architektoniczną konstrukcją, ale i praktycznie najniższej приметной częścią projektu wnętrz. Schody można zrobić samodzielnie.

Jak zrobić dobrą schody

Instrukcja

1
Aby rozpocząć, trzeba poprawnie obliczyć całą konstrukcję. Wyraźnie zwrócić uwagę na to, jakie schody chcesz uzyskać w końcu. Szczególną uwagę należy zwrócić geometrii klatki schodowej. Na przykład, schody będzie wyglądać harmonijnie w drzwiach w postaci okręgu, a do маршевой dobrze nadaje się otwór w kształcie kwadratu lub prostokąta.
2
Najprostszą konstrukcją jest drabina, która ma забежные stopnia. Mocowana jest ona na косоуре. Stopnie takiej konstrukcji mają szerokość około 40 cm i wysokość 25 cm Забежная stopień ma szerokość zwykłego stopnia. Właśnie z tych wymiarów należy rozpocząć obliczenia.
3
Do tworzenia schodów należy w pierwszej kolejności określić treści. Zaleca się używać do pracy sosna, lipa, dąb. Bardziej skomplikowane konstrukcje wykonywane są ze szkła i metalu. Takie materiały są używane głównie do budowy schodów bez подступенка. Należy pamiętać, stopnia musi dobrze pasować do wnętrza pomieszczenia.
4
Jeśli w domu podłogi wyłożone są drewnem, najlepiej zrobić schody z раушпунта. Aby wykonać balustrady trzeba zaopatrzyć się w slupkiem o wymiarach 50×50. Balustrady można zrobić z блокхауса. Nie warto również zapominać o elementach ozdobnych. Kupić je można w sklepach budowlanych.
5
Na szczególną uwagę zasługują elementy nośne schodów. Stopnie powinny być zamocowane na тетивах lub na kosour. Duża rozpiętość otrzymał pierwszy sposób. Konstrukcje te są z ogranicznikami poręczami i bez nich. Stopnie należy osadzać bezpośrednio w boczne części cięciwy. Косоуры początkowo powinny być zamocowane do ściany. W nich znajdują się specjalne prostokątne wgłębienia, w które montowane są stopnie. Aby косоур trzeba 2 belki o wymiarach 100х300 patrz Mark lokalizacji косоура na ścianie. Na belkę nośną nałożyć na miejsce przyszłej pozycji stopni. Należy pamiętać, konstrukcja ta ma ogromny ciężar.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *