Jak zrobić linki w różnych kolorach

Jednym z głównych atrybutów strony w internecie są linki. Rzadka strona obywa się bez nich. Ale gdy ten sam typ kolor linki nudzi, można co zrobić link do swojego koloru. To pomoże przyciągnąć uwagę użytkowników do linku i sprawi, że dostęp do internetu-strony jaśniejsze.

Jak zrobić linki w różnych kolorach

Trzeba

  • – tagi html;
  • – tabela z kodami kolorów.

Instrukcja

1
Pamiętaj ogólny schemat linków, który jest używany na większości stron internetowych. „a” () — to kotwica hiperłącza, ograniczając ją z dwóch stron; „href” — skrót od hypertext reference (гипертекстовая link), czyli adres internetowy, na który należy dokonać przejścia. Link zawsze jest w cudzysłowie. W ten sposób ogólny schemat linków wygląda tak: tekst.
2
Zmień kolor linki, dodając kod do tekstu, linki i po, aby wyszło tak: tekst.
3
Na serwisach blogów, na przykład, na Liveinternet, użyj kod [url=link]tekst[/url]. „url — uniform resource locator, determinant lokalizacji zasobu. W tym przypadku, aby zmienić kolor, dodać przed i po tekście tag kolory: [url=link][color=kolor]tekst[/color][/url].
4
Jeśli sami robili swoją stronę i masz plik z jego stylami, to edytuj linki tam w kaskadowych arkuszach stylów CSS. Ogólna składnia zapisu wygląda tak: a{ustawienia stylu}. Za pomocą tych parametrów można zrobić link tłustej, курсивной lub obojętnie jaki.
5
Aby ustawić link kolor, trzeba użyć takiego kodu: a{color: #00000;}. 00000 — kod koloru czarnego domyślnie. Aby wymienić go na inny, lub skorzystaj pakietem (na przykład Adobe Photoshop), klikając na kwadracik z kolorem w Narzędziach, albo za pomocą web-palet. Zazwyczaj w obu przypadkach kod znajduje się obok #. Skopiuj go, klikając na niego i naciskając klawisze Ctrl+C. Następnie włóż w nawiasach klamrowych po #.
6
Aby linki kolorowych w edytorze tekstu, np. w Open Office, kliknij w górnym menu „Wstaw” > „Hiperłącze”, wklej link, ustaw jej tekst. Naciśnij przycisk „Zastosuj”, a następnie „Zamknij”. Wskaż odpowiednie łącze i określ jej kolor jak zwykły tekst. Można również ustawić kolor dla każdej litery osobno.
Należy zwrócić uwagę
– trzeba przepisać na pewno wewnątrz tagu , a jeśli listy nie tak, to nie uda ci się ustawić linku kolor różni się od koloru innych linków w dokumencie.

Pamiętaj, że nie na wszystkich stronach można zrobić linki kolorowych. Typowy przykład — sieci społecznej „Vkontakte”.

Porada
Kolor określa się angielskim słowem, np. red, green, blue.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.