Jak zrobić kwiaty z testu

Diy ze słonego ciasta dają doskonałą okazję, aby udekorować pokój, nie wymagając przy tym dużych kosztów. Ponadto, modelowanie z testu pozwoli nie tylko ozdobić mieszkanie, ale i ciekawie spędzić czas. Spróbuj zrobić kilka kwiatów i ocenić, jak fascynujące może być to hobby.

Jak zrobić kwiaty z testu

Trzeba

  • – 200 g mąki;
  • – 200 g soli;
  • – 100 g skrobi;
  • – woda;
  • – farby;
  • – nasiona słonecznika;
  • – lakier.

Instrukcja

1
Zrób słone ciasto. Do tego weź mąkę, sól, skrobia ziemniaczana i wodę. Wymieszać sól z mąką i stopniowo wlać wodę. Wodę bierz na oko, ponieważ różne gatunki mąki wymagają różnej ilości płynów. Wyrobić ciasto do momentu, aż przestanie lepić się do rąk. Posypać deskę mąką i ułożyć na niej ciasto. Pokroić na kilka mniejszych kawałków ciasta do modelowania płatki, jeden długi pasek do łodygi (jeśli planujesz robić) i przez cały kawałek do podstawy kwiatu.
2
Zdecyduj, jaki kwiat chcesz zrobić. Spróbuj, na przykład, ulepić słonecznik. Roll z długiej taśmy, którą заготовили, łodygi do kwiatów. Załączyć na górę podłoże. Teraz delikatnie zbierz płatki do podłoża. Na życzenie, do macierzystych można dołączyć liści, wykonane z cienkich pasków.
3
Przed malowaniem produktu należy go wysuszyć. Można zrobić to w warunkach naturalnych, ale to zajmie dużo czasu, około 2 dni. Ale można przyspieszyć ten proces, osuszenie kwiat w piekarniku. Zaznacz produkt na 2 godziny do piekarnika, выпекая kwiat na średniej temperaturze.
4
Pozostało pomalować kwiaty i ozdobić go. Do malowania użyj gwasz, akwarela lub akryl. Pomalować łodygi na zielono, dodać płatki żółte, a podstawa w kolorze czarnym. Teraz udekoruj środek kwiatu nasiona słonecznika. Wkładaj nasiona, mocno przyciskając do siebie, aby dać jak największe podobieństwo z tą słonecznikiem. Dekorowanie podstawie nasiona nie koniecznie, ale to doda kwiatek objętości. Aby na długo zachować produkt, pokryć go lakierem po całkowitym wyschnięciu farby.
5
Wykonanie słonecznika przedstawiono jako przykład. Ze słonego ciasta można zrobić wiele kolorów. Dla większości rękodzieła trzeba przewijać kawałki ciasta kulki i ciągnąc do wymaganej formy.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.