Jak zrobić hydrauliczny ręczny

Napęd hydrauliczny hamulca ręcznego – absolutnie niezbędne modernizacja układu hamulcowego podczas instalacji na samochód tarczowych tylnych hamulców. Hydrauliczny hamulec ręczny koordynuje zadziałanie obu tylnych hamulców oraz zwiększa bezpieczeństwo czynne auto.

Jak zrobić hydrauliczny ręczny

Trzeba

 • — metalowe przewody hamulcowe — 5;
 • — miedziane podkładki — 10;
 • — skręcony;
 • — zaślepka;
 • — przewód hamulcowy elastyczny;
 • — przystawka do standardowego uchwytu hamulca ręcznego;
 • — tee;
 • — plastikowe opaski — 50;
 • — płyn hamulcowy — 4 l;
 • — korektor siły hamowania;
 • — pompa sprzęgła;

Instrukcja

1
Częściowo zdemontować salon, aby oczyścić przestrzeń do układania przewodów hamulcowych i zapewnić sobie wygodę. W instrukcji do twojego samochodu poznaj urządzenia układu hamulcowego twojego samochodu.
2
Переоборудуйте ukośną schemat działania układu hamulcowego na поосную. Innymi słowy system hamulcowy jednym obwodem musi wykorzystać przednie hamulce, inni – tylne. Do tego na głównym zdartą cylindrze wyłączyć obwody napędu tylnych kół. Następnie należy odłączyć obwody hamulców przednich i połączyć je w jeden. A z pomocą pozostałych obwodów kół tylnych modyfikować układu hamulcowego.
3
Poprowadzić przewód hydrauliczny układ hamulcowy tylnego obwodu wewnątrz kabiny. W tym celu przesuń węże do salonu przez techniczny otwór do linki prędkościomierza. Przy tym należy poprowadzić przewody w taki sposób, aby nie dotykać wewnątrz мотоотсека. Same węże nie zapomnij podłączyć do głównego cylindra hamulcowego. Z pomocą splatania przedłużyć przewód hydrauliczny na jedną metalową rurkę. Później zamiast tej splatania ustawić regulator.
4
Uchwyt hamulca ręcznego wyposażyć zakupionego narzędzi i zaznacz na stałym miejscu. Na wlot cylindra hydraulicznego ręczny podłącz rurkę hamulcową podawania płynów, na wyjściowy przyłącze – przewód hamulcowy elastyczny do tylnej części samochodu.
5
Wewnątrz nadwozia nad tylną osią wywierć trzy technologiczne otwory, jeśli maszyna nie ma odpowiednich. Otwory powinny być równe średnicy tarcz hamulcowych przewodów giętkich. Włóż протянутый do tylnej części maszyny przewód hamulcowy elastyczny w odpowiedni otwór i założyć na niego gumowy pierścień. To pierścień wstępnie przeciąć z jednej strony i ustaw tak, aby chroniło wąż od tarcia o nadwozie.
6
Pod karoserią samochodu przykręcić do węża trójnik przez miedziane podkładki. Pozostałe przewody hamulcowe tylnego obwodu przełóż w pozostałe otwory, a także przyczynić się do pierścieniami i podłącz do тройнику. Sam trójnik zabezpieczyć plastikowymi obejmami i uszczelnić wszystkie połączenia.
7
Upewniając się co do szczelności przewodów hydraulicznych, wlać płyn hamulcowy do systemu. Pompować zacznij od tylnego obrysu, a skończysz przednim.
Porada
Korektor siły hamowania, pompa sprzęgła i przewody hamulcowe lepiej kupić od importu samochodu.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.