Jak zrobić автоподъемник

Naprawa samochodu na dzisiejsze czasy może obejść się dość drogie. Oczywiście, jeśli masz doświadczenie i wiedzę, a także dysponujesz odpowiednim sprzętem, to wiele prac można wykonać samodzielnie. W niektórych przypadkach przy naprawie trzeba strzelać z samochodu poszczególne urządzenia, na przykład silnik. Wygodnie wykonać tę pracę za pomocą specjalnego podnośnika wykonane własnymi rękami.

Jak zrobić автоподъемник

Trzeba

  • – przekładnia ślimakowa;
  • – śruby M8;
  • – metalowe narożniki;
  • – gwiazdki;
  • – łańcuchy;
  • – metalowy hak;
  • – stalowe cięgna.

Instrukcja

1
Użyj do budowy автоподъемника самотормозящийся przekładnia ślimakowa. Takie urządzenie jest zalecane do produkcji jednorazowych prac demontażu agregatów, ponieważ podczas codziennej pracy червячная para stopniowo разбалтывается i przestaje mocno trzymać ładunek.
2
Вмонтируйте w boczne ściany garażu dwa stalowe kątowniki o wymiarach 80х80х10 mm. znajdować się narożniki muszą tak, aby pokrywa komory silnika obsługiwanego pojazdu znajdował się pod nimi.
3
Zaznacz na półki zakątków stalową płytę o grubości nie mniej niż 10 mm Do płyty przymocować śrubami przekładnia ślimakowa. Do bezpiecznego mocowania potrzeba co najmniej ośmiu śrub M8. Przy tym płyta nie powinna być połączona z kątownikami, aby móc kontrolować swoją pozycję nad silnikiem samochodu.
4
Przekładnia ślimakowa weź od likwidowanego obrabiarki. Optymalnie będzie, jeśli reduktor ma przełożenie 60 i jest przeznaczony na przenoszenie ładunków o masie nie mniej niż 300 kg.
5
Na półoś napędowa przekładni załóż gwiazdkę z łańcuchem (nadaje się gwiazdka od motoroweru „Karpaty”). Łańcuch przegap w otwór płyty i połączyć w pierścień. Otwór pod łańcuch zrób o średnicy nie mniejszej niż 20 mm.
6
Do wyjściowego (towarowego) wale przekładni załączyć gwiazdkę mniej i swobodnie набросьте na niej łańcuch, kończący się hakiem. Przegap tego łańcucha przez otwór w płycie, czyniąc go średnicy 25-28 mm.
7
Do korzystania z wyciągu narciarskiego najpierw odłącz silnik od ramy samochodu. Następnie przesuń pod napędzany zawiasy wykonane z stalowej liny, i za końce pętli na haku.
8
Przebierając rękami w połączeniu z pierścieniem łańcuch, obrócić wał napędowy przekładni. Przy tym napęd przenoszony jest na ciężarowy wał, a liny są napinane. Podnieść silnik, dopóki nie wyjdzie poza komory silnika. Reduktor będzie mocno trzymać zdemontowany napędzany. Teraz można go przenieść na stół lub inne podłoże, w którym zostanie dokonana naprawa.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.