Jak zrobić akustyczne podium w Wazonie

Wielu kierowców zwracają szczególną uwagę na jakość brzmienia muzyki w samochodzie. Ale jeśli jesteś właścicielem krajowego auta pod nazwą VAZ, to usłyszeć w nim jakość dźwięku pozostaje tylko marzeniem. A aby zrealizować ją w rzeczywistość, po prostu trzeba ustawić wysokiej jakości głośniki. Produkować dla nich podium można nawet własnymi rękami.

Jak zrobić akustyczne podium w Wazonie

Trzeba

  • – arkusz białego papieru formatu A4;
  • – mały kawałek sklejki;
  • – taśma klejąca;
  • – nóż;
  • – cyrkiel;
  • – wiertarka i różne średnicy wiertła;
  • – piła;
  • – wkręty;
  • – pianka montażowa;
  • – szpatułki.

Instrukcja

1
Zrób na kartce papieru za pomocą cyrkla okrąg, którego średnica powinna być ściśle 16 milimetrów. Jest to potrzebne do tego aby pod formowany podium wyraźnie podeszła standardowa akustyka. Następnie weź gruby arkusz sklejki i przyklej do niego otrzymany szablon taśmą. Jeśli chcesz, aby twój podium był z kieszeniami, to też będzie trzeba zrobić ze sklejki pierścienie do głośnika.
2
Należy zapewnić dobre brzmienie z głośników przy pomocy pochyleń pierścieni tak, aby głośniki były ustawione na różnych osiach. Jeśli umieścić je na tej samej wysokości, to dźwięk z nich zostanie anulowany siebie. Dlatego w celu zapewnienia dobrego dźwięku należy usunąć górną krawędź pierścienia gdzieś na cztery centymetry, a na 8 centymetrów podnieść dolną. Następnie należy zdjąć osłonę z drzwi i przeprowadzić pomiary dla przyszłości wybiegu, a potem już można śmiało brać się za montaż konstrukcji.
3
Zrób kilka małych wgłębień na kapelusze śrub za pomocą wiertarki. Po zmontowaniu wszystkich części należy lekko przymocować głośnik do powstałej obudowa stawia kolejne pół pierścienia i przymierzyć konstrukcję, aby z góry wyeliminować pojawiające się błędy. Sprawdź dokładnie bolt, który jest odpowiedzialny za regulację napędowego linki i klamki.
4
Przygotuj za pomocą pianki montażowej odpowiednią formę dla głośnika i pierścienie. Najpierw trzeba spryskać powierzchnię całej sklejki wodą, a następnie wycisnąć na nią odrobinę pianki. Także weź trociny, które pozostały po piłowanie, i też zwilżyć je wodą, a następnie szpatułką wymieszać je z pianą montażową. Potem powstałą mieszaninę należy wyłożyć na konstrukcję i doczekać się początku jej wyschnięciu.
5
Zanieś kształt i podium w ciepłe miejsce do tego, aby cała konstrukcja ostatecznie zwiędły. Po wyschnięciu należy za pomocą noża wyciąć zaschniętą pianę, która wystąpiła na krawędzi konstrukcji, i załatać dziury, jeśli pojawiły się one przy obrzezaniu. Następnie weź wynikowy podium i обшейте go specjalnym materiałem.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *