Jak zrobić domowy wodospad

Powietrze w mieszkaniach, szczególnie w sezonie włączonego ogrzewania, często zbyt suche i twórczością. Do nawilżania można używać różnych urządzeń, продающимися w sklepach. Ale jest jedno urządzenie, które jest w stanie zapewnić w pomieszczeniu i wilgotne powietrze, i beztroską atmosferę — domowe wodospad. Wykonać go jest możliwe samodzielnie, korzystając z dostępnych materiałów.

Jak zrobić domowy wodospad

Trzeba

  • – 5-litrowej butelki od wody mineralnej;
  • – помповый pompa (można użyć pompy do zbiorników);
  • – plastikowe opakowanie z ciasta o odpowiedniej wielkości;
  • – pianka montażowa;
  • – „ciekłe gwoździe”;
  • – farba w аэрозольном butli;
  • – naturalne lub sztuczne kamienie, muszle;
  • – sztuczne rośliny lub drzewko.

Instrukcja

1
Przygotuj zbiornik do dolnej części zbiornika z butelki z pod wody mineralnej. Odciąć dolną część butelki tak, aby jej wysokość wynosiła 6-10 cm Przyklej ją do podłoża — pierścień z tworzywa подносу z opakowania od ciasta.
2
Zrób ulga dla przyszłości wodospadu. Do tego w pełni pokryć podstawę montażową tak, aby wynikowy warstwa była na poziomie dolnego zbiornika. Przez 3-4 godziny, gdy warstwa pianki twardnieje, makieta małą górkę, która będzie koryto dla twojej wodospadu. Optymalna wysokość tej górki 16-20 cm.
3
Umieść w dolnym zbiorniku pompa i przeciągnij go słuchawkę na szczycie górki. Na górze zrób małe jeziorko do gromadzenia wody, w której przesuń końcówkę węża od pompy. Ułożyć stok wodospadu kamieni, промажьте kierunku wodospadu i spoiny między kamieniami ciekłych gwoździ.
4
Sprawdź pracę wodospadu: wlać do dolnego zbiornika wody i włącz pompę. Woda podniesie się na górny zbiornik (jeziorko) i zacznie spływać na камешкам z powrotem w dół. Tworzy za pomocą ciekłych gwoździ kilka karabinów, które będą spływać strumienie wody.
5
Przygotuj tacę. Do tego przyciąć plastikową osłonę od ciasta, tace z pod którego został wzięty do podstawy wodospadu. Zamaluj pokrywę farbą z butli, na życzenie można wyciągnąć jakieś wzory. Zaznacz wodospad na tacę.
6
Ozdobić wynikowy wodospad kamienie i muszle na całej powierzchni. Niesamowicie wygląda niewielkie sztuczne drzewo lub kwiat, zakotwiczone na kamiennej górce. W razie potrzeby pomalować kamienie lub zrób podświetlenie.
Należy zwrócić uwagę
Pianka montażowa i ciekłe gwoździe nie są быстросохнущими treści. Uważnie skonsultuj się z instrukcją, aby nie uszkodzić górkę w trakcie budowy. Praca z farbą w butlach w dobrze wentylowanych pomieszczeniach (na balkonie).

Porada
Zamiast budowlanej pianki można użyć styropianowe bloki, wykorzystywane do pakowania sprzętu agd.

logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.