Jak zrobić кракелюрный lakier

Bardzo modny i stylowy wygląd produktu w technice decoupage, zdobione „zabytkowe” кракелюрами. Powierzchnia tych produktów wygląda jak spękana od czasu do czasu. Do tworzenia siatki pęknięć można kupić jedno – i dwuskładnikowe lakiery. Jednak są one zazwyczaj dość drogi, więc jeśli tylko zaczął robótki, można spróbować zrobić odpowiednik кракелюрного lakieru samodzielnie.

Jak zrobić кракелюрный lakier

Trzeba

  • – farby akrylowe
  • – pędzel
  • – спонжик (gąbka)
  • – suszarka do włosów
  • – meble lakier PF-283
  • – pszenica декстрин
  • – klej PVA

Instrukcja

1
Z pomocą mebli lakieru PF-283, który stanowi roztwór żywic alkidowych, łatwo wyprodukować analog кракелюрного lakieru. Nałóż warstwę lakieru na powierzchnię декорируемого przedmiotu i odczekać 3-4 godziny. Lakier musi pozostać trochę lepki.
2
Drugą warstwę akrylową farbę i od razu wysuszyć produkt, suszarka do włosów. Pęknięcia będą się różnić w zależności od sposobu nakładania wierzchniej warstwy farby. Jeśli nakładać go pędzlem, pęknięcia będą iść w ruch pędzla. Jeśli pożądane jest, aby uzyskać siateczkę, to górną warstwę należy nanosić gąbką-спонжиком.
3
Pozostaw do wyschnięcia gotowy produkt nie mniej niż 36 godzin.
4
Do budowy кракелюрного lakieru można użyć pszenica декстрином, który jest termicznie obrobiony skrobię. W proszku декстрина dodać wrzącej wody i rozpuścić w kąpieli wodnej do uzyskania konsystencji płynnego jogurtu.
5
Na dobra inwestycja suszone mieszanek gotową pracę należy nałożyć grubą warstwę błyszczącego lakieru na bazie wody i dać mu wyschnąć.
6
Następnie należy nałożyć przygotowany декстрин pędzelkiem, jak można środku i dać wyschnąć w ciągu godziny w naturalny sposób.
7
Istnieje również sposób tworzenia symulacji кракелюрного lakieru za pomocą kleju PVA. Pomaluj je grubą warstwą kleju PVA całą powierzchnię produktu i pozostawić do wyschnięcia, aż lepki stanu.
8
Pozostaw do wyschnięcia, aż lepki stanu.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy używać кракелюрные szczęście w pobliżu otwartych źródeł ognia. Pracować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w gumowych rękawiczkach, z użyciem indywidualnych środków ochrony. W przypadku dostania się lakieru na skórę przemyć ją ciepłą wodą z mydłem.

Porada
– Nie warto się spieszyć i obsługiwać całą powierzchnię produktu raz (szczególnie, jeśli jest ona duża, a masz mało doświadczenia). Najlepiej zacząć кракелирование z niewidocznych obszarów, gdzie nie będzie widać błędów.
– Grubość warstwy кракелюрного lakieru zależy od grubości pożądanych przez was pęknięć.
– Naprawdę состарившаяся powierzchnia wygląda nieco inaczej, niż кракелированная, i, zazwyczaj wystarczy jeden rzut oka, aby odróżnić oryginał od podróbki.

logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *