Jak zrobić cukierki

Przy całej różnorodności cukierków na sklepowych półkach, więc miło jest delektować się słodkim przysmakiem, przygotowane w warunkach domowych, według ulubionego przepisu. Po osiągnięciu pewnych umiejętności cukierki ręcznie można podarować znajomym i bliskim na święta.

Jak zrobić cukierki

Trzeba

  • Suszone śliwki i suszone morele
  • czarny czekolada
  • śmietana 33%
  • masło
  • kakao
  • kokosowa, wióry
  • orzechy laskowe
  • mleko w proszku
  • żółtka.

Instrukcja

1
Suszone śliwki i suszone morele w czekoladzie.

Dokładnie umyć 200 g suszonych owoców pod bieżącą wodą i osusz je papierowym ręcznikiem. Suszone owoce powinny być bez pestek.
Wlać do garnka 100 ml śmietany 33%, doprowadzić do wrzenia. Stop w сливках 1 łyżeczkę masła i 100 g gorzkiej czekolady, поломанного na kawałki.
Накалывайте na wtyczkę курагу i śliwki, wkładać w roztopionej czekoladowo-сливочную masy i ułożyć na półmisku. Gdy wszystkie suszone owoce będą w czekoladowej skorupce, umieścić potrawę do lodówki na 2 godziny. Gotowe cukierki zdjąć z kuchni, do obróbki na dole nożem. Złóż w ładnym pudełku lub wiklinowy вазочку.

2
Trufle.

Разломайте 300 g gorzkiej czekolady na kawałki. Oddzielić białka od żółtek dwóch jaj.
? szklanki śmietany 33% wlać do garnka i postawić na ogień. Kiedy сливку zaczną się gotować, dodać kawałki czekolady i 100 g masła. Masę stale przeszkadza łyżką, aby stała się ona jednorodna i nie palić, aż do całkowitego rozpuszczenia czekolady i oleju. Wyłącz ogień, dodaj dwa żółtka i ponownie wymieszać.
Gdy masa trochę ostygnie, bierz ją łyżeczką i mokrymi rękami forma cukierki. Zwinąć je w kakao, ułożyć na talerzu i umieścić w lodówce.

3
Zwierzęta „rafaello”
Postaw na ogniu garnka, do którego wlać pół szklanki wody i 150 g cukru. Doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia cukru. Dodać 125 g masła, mieszać, aż masło się nie topi. Zdejmij rondel z ognia i pozostaw do ostygnięcia, aż do stanu temperatury ciała.
Dodaj do garnka 250 g mleka w proszku 100 g kokos, dokładnie wymieszać masę i umieścić na zimno na 4 godziny.
Obrane orzechy laskowe облепите otrzymaną masą z lodówki, roll kulki i zwinąć cukierek w kokosowego lub czekolady стружке.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli chcesz nadać swoim czekoladowym конфетам piękny kształt, można użyć formy z pudełka, w którym dokonano zakupu zestaw czekoladek.

Porada
Duże miłośnicy czekolady mogą nie tylko rolki w kakao czekoladowe trufle, ale i zanurzenie ich w rozpuszczoną czekoladę, a następnie umieścić w lodówce do zastygnięcia.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.