Jak zrobić cekiny w Photoshop

Cekiny, nałożone na jasnych obszarach obrazu, aby uzyskać efekt, który jest często używany do tworzenia awatarów, kartkę z życzeniami i części projektowania stron internetowych, najczęściej wykonywane z linii pędzla z ustawioną dynamiką. W razie potrzeby takie cekiny można narysować za pomocą innych narzędzi Photoshop.

Jak zrobić cekiny w Photoshop

Trzeba

  • – program Photoshop;
  • – obraz tła.

Instrukcja

1
Zazwyczaj cekiny są nakładane na obszarach gotowego zdjęcia. Otwórz odpowiedni obraz w edytorze graficznym i dodaj plik nową warstwę kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+N.
2
Wybierz narzędzie Pen Tool i przełącz go w tryb Paths, klikając na przycisk w panelu opcji, którą można znaleźć pod głównym menu. Zaznacz dwa punkty, klikając dwukrotnie na otwartego dokumentu. Odległość między punktami będzie pasował do długości dwóch skierowanych w przeciwne strony promieni cekiny. Na etapie tworzenia podstaw rysunku ma sens zrobić długie promienie. Rozmiar wyniku zdjęcia możesz zmniejszyć na koniec pracy.
3
Do stworzonej przez wektor linii trzeba dodać obrys. W tym celu należy włączyć narzędzie Brush i ustaw jego średnica. Jako główny kolor, użyj odcień, w który będą kolorowe cekiny.
4
Otwórz paletę Paths, kliknij na jedynego warstwy, który się tam pojawił, i wybierz z menu kontekstowego opcję Stroke Path. Wybierz Brush w oknie dialogowym. Aby końce promieni były cieńsze połowy, zaznacz pola Simulate Pressure. Po wykonaniu obrysu możesz usunąć warstwę w palecie Paths.
5
Przejdź z powrotem do palety warstw i powiel wynikowy promień opcji Layer via Copy grupy New menu Layer. Stosując opcję Rotate grupy Transform menu Edit, obróć kopię promienie prostopadle do oryginalnej warstwy. Zbliż warstwy wyniku cekiny opcji Merge Down menu Layer.
6
Aby dodać блестке więcej promieni, сдублируйте warstwa z wyniku postacią i obróć go w stosunku do oryginalnego obrazu tak, aby promienie kopie znalazły się między promieniami oryginału. Zmniejsz rozmiar drugi cekiny opcji Scale grupy Transform menu Edit. Narzędzie Move Tool przesuń drugą блестку tak, aby jego środek pokrywał się z punktem przecięcia promieni warstwy źródłowej.
7
Dodaj блестке blask. Aby to zrobić, skopiuj warstwę z dużymi promieniami i zastosuj do kopii filtr Gaussian Blur grupy Blur menu Filter. Ustaw promień rozmycia tak, aby wokół słonecznego pojawił się lekki blask, wykształcony przezroczystych pikseli.
8
Zmniejsz блестку, podkreślając przy tym wszystkie warstwy, z których się ona składa. Jeśli chcesz nałożyć na obraz kilku cekinów, utwórz odpowiednią ilość duplikatów uzyskanych gwiazdki i przesuń je na jasnych obszarach tła narzędzie Move Tool. Zlać w jedną warstwę wszystkie kopie dużych promieni, w drugiej warstwy połączyć wszystkie duplikaty drugiej pary promieni słonecznych. Na trzeciej warstwie zebrać kopie polarnej. W końcu musi zostać warstwę z tłem i trzy warstwy cekinów.
9
Praca nad statyczny obraz jest zakończona. Aby uzyskać animowanych cekinów włącz paletę opcja animacji Animation menu Window. Dodaj jeszcze jedno zdjęcie, klikając na ikonę w dolnej części palety. Wyłącz warstwy z blaskiem i zmniejszonymi promieniami w palecie warstw.
10
Aby zrobić cekiny bardziej spektakularne, utwórz jeszcze jedną klatkę. Wyłącz widoczność warstwy z dużymi promieniami i blask w aktualnie edytowanym zdjęciu. Określ czas trwania klatki animacji w polu, które znajduje się w dolnej części każdej klatki.
11
Aby zapisać zdjęcia w formie animowanego obrazu zastosuj opcję Save for Web menu File, wybierając format gif. Statyczny rysunek można zapisać w pliku jpg.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.