Jak zrobić bombonierki własnymi rękami

Бонбоньерками nazywają miniaturowe pudełka lub torby z cukierkami, których wykonanie daje bogate możliwości lotu twórczej wyobraźni. Takie pudełka dają gościom na weselu, więc lepiej wytrzymać w stylu dekoracji zaproszeń i imiennych kart.

Jak zrobić bombonierki własnymi rękami

Trzeba

  • – atlas;
  • – satynowa wstążka;
  • – koronki
  • – ozdobny sznurek;
  • – koraliki.

Instrukcja

1
Prosty w produkcji okolicznościową bombonierkę w kształcie woreczka można zrobić z satyny, krepy-satyny lub innego podobnego materiału z delikatnym połyskiem. Wytnij z tkaniny koło o średnicy około trzydziestu centymetrów. Praca krawędź оверлоком lub zgrabny ręcznym обметочным szwem. Krawędzi przedmiotu udekoruj koronkami.
2
W odległości pięciu centymetrów od krawędzi wykonaj w tkance cztery otwory, w które można włożyć ocznych. Od odległości między otworami i krawędzią tkaniny zależy puszystość górnej części bombonierki. Delikatnie obrobić krawędzie otworów w ten sam sposób, co i średnica cięcia obrabianego przedmiotu.
3
Przełóż satynową wstążkę w przygotowane otwory i lekko wyciągnąć wynikowy woreczek. W okolicznościową bombonierkę można umieścić cukierki i zawiązać wstążkę bujnym kokardą.
4
Powstałą rzecz można ozdobić różami wykonanymi z tkaniny. Ponieważ bombonierka – przedmiot na tyle miniaturowe, wybierz dla budowy róż неширокую satynową wstążkę.
5
Złóż taśmę na pół szerokości i przełożyć na nią наметочный szew, rozpoczynający się od linii zagięcia. Dalej prowadzić nić wzdłuż krawędzi złożonego. Gotowy szew na linii zgięcia u przeciwnego końca taśmy. W rezultacie, na końcach taśmy linia szwu będzie zaokrągloną.
6
Pociągnij za sznur tak, aby tkanina utworzyła jednolitych montażu na całej długości. Zawinąć końcówkę taśmy, z którego zaczęły układać szew tak, aby powstał centrum róże. Zamocować podstawę kwiatu, прошив wszystkie warstwy tkaniny. W ten sam sposób zwinąć całą różę, mocując każda warstwa tkaniny nici.
7
Szyć gotowy kwiat do бонбоньерке za dolne płatki. W ten sposób podłoże róże będzie całkowicie zamknięta. Jeśli używany w projektowaniu duży kwiat, weź do zawiązywania nie szeroką taśmę, a cienki, ozdobny kręcony kabel lub kilku wąskich taśm. Na końce taśm załóż duże koraliki.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.