Jak zorganizować wystawę rysunków dzieci

Wystawę rysunków można zorganizować nie tylko w przedszkolu lub w szkole. Konkurs rysunku można spędzić w przedszkolu każdy kierunek. Wystawa dziecięcych prac może być częścią projektu, rodzinnej uroczystości. I zawsze pojawia się pytanie, jak ją zorganizować, aby było piękne i zawsze widać.

Jak zorganizować wystawę rysunków dzieci

Trzeba

  • – passepartout;
  • – płótno lub druga w jednolitym kolorze tkaniny;
  • – ram pomocniczych lub stanowiska;
  • – kolorowa taśma;
  • – szpilki krawieckie;
  • – plastikowe spinacze;
  • – klej PVA.

Instrukcja

1
Każde dzieło sztuki, wygląda lepiej, jeśli umieścić go w ramkę. To może być passepartout. Szkło w tym przypadku nie jest konieczne. Można zrobić je sami lub uczyć dzieci. Umiejętność składać pracy przyda im się jeszcze nie raz. Na każdą pracę trzeba 2 arkusze tektury jednego formatu, trochę więcej samego obrazu. Ponieważ ramy trzeba mocować do tkaniny, taśmy lub тесьме, karton musi być bardzo gruba. Zwykły opakowania dość невзрачен na widok, więc z niego zrobić podstawę. Ramkę wyciąć z kolorowego. Zewnętrzne strony muszą pokrywać się ze stronami podstawy. Wewnętrzny obwód ramki dodać nieco mniej obwodu pracy. Naklej rysunek na podstawie z góry włóż ramkę. Górną część można zrobić i z folii samoprzylepnych.
2
Podpisz pracy. Można zrobić kartki na komputerze, pisząc na każdej nazwisko i wiek artysty, a także nazwę i materiał pracy — dokładnie tak, jak to się robi w muzeach. Kartę włóż do ramki lub załączyć do obszaru roboczego.
3
Zbierz kilka kwadratowych lub prostokątnych подрамников. Można połączyć ze sobą 4 reiki w postaci „okienka” i pokryte sprawdzone ich płótno lub inne monochromatyczne szmatką. Płótno w tym przypadku nie trzeba ani проклеивать, ani zagruntować.
4
Umieść na stoiskach rysunki w ramach i załączyć je портновскими kolcami. Nazwa i skład uczestników napisz na osobnej kartce. Tytuł powinien być zrozumiały zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a także dobrze wyglądać. Nie warto nadużywać nawiasami kolorowymi literami. Lepiej wybrać do odczytania czcionki.
5
Wystawa na stoiskach wygodne, ale przy tym dość tradycyjny. Można wymyślić coś bardziej zabawne, zwłaszcza jeśli rezerwujesz domową niewielką wystawę. Stojaki mogą być nie tylko prostokątne, ale i okrągłymi. Kup kilka pierścieni i обтяните je ściereczką. Najbardziej odpowiednie materiały w jasnych kolorach — kremowa, różowa, beżowa. Stojaki mogą być w postaci jabłek, jagód, kolorowych kulek itp., Ponieważ są one na tyle lekkie, można je powiesić na samoprzylepne kolorowe haczyki.
6
Dziecięce prace można powiesić na wstążki lub tasiemki. Dodaj do listwy kilka gwoździ w równej odległości od siebie. Do górnej części ściany przymocuj poprzeczkę, do której też вбиты gwoździe w tej samej odległości od siebie. Przy tym wcale nie jest konieczne, aby paznokcie były ściśle obok siebie. Taśmy mogą wisieć i pod kątem. Najważniejsze, aby były one równoległe. Napiąć taśmę między gwoździami, a na niej kolorowe przymocuj zszywkami pracy.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.