Jak znaleźć numer SKRZYNI

W nowoczesnych samochodach montuje mechaniczne, automatyczne i półautomatyczne skrzynie biegów. Ostatnie różnią się tym, że mają możliwość zmiany mechanicznego sterowania skrzynią automatyczną. Kierowcy wiedzą, że do każdego samochodu zalecany rodzaj oleju do skrzyni biegów. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać numer swojej SKRZYNI.

Jak znaleźć numer SKRZYNI

Instrukcja

1
Specjaliści mówią, że wszystkie problemy, które występują podczas korzystania z automatycznej skrzyni biegów, zdarzają się z powodu jego wadliwej pracy lub nieterminowego konserwacji, polegającej na zmianie oleju przekładniowego, diagnostyce i naprawie usterek.
2
Dowiedz się na ten numer można na kilka sposobów. Na przedniej pokrywie skrzyni biegów zazwyczaj umieszczone naklejki z numerem i informacją o SKRZYNI. Pokój duplikowane i na bagnecie SKRZYNI.
3
Na karoserii w okolicy prawego wspornika silnika (aby ją zobaczyć, czasami trzeba zdjąć obudowę filtra powietrza) jest metalowa płytka, na którą naniesiona informacja o numerze SKRZYNI.
4
Jeszcze jednym sposobem, aby określić numer SKRZYNI jest wniosek na stronie internetowej producenta twojego samochodu. Każdy samochód, wydany później w 1980 roku, ma swój VIN-kod (Vehicle Identification Number) – indywidualny numer identyfikacyjny. Zazwyczaj wskazują świadectwa rejestracji pojazdu, również on założony w pamięci komputera pokładowego. Ponadto VIN-kod nakładana pod przednią szybą samochodu i łuki na dole drzwi kierowcy. Wysyłając swój VIN-kod na stronę producenta, otrzymasz numer interesującej cię części lub SKRZYNI.
Należy zwrócić uwagę
W ostatnich latach na rynku motoryzacyjnym coraz większą popularność zdobywają automatyczne skrzynie biegów. Szczególnie w auto znanych zagranicznych producentów.

Rоробки-automaty mają niezaprzeczalne zalety. Główne z nich to komfort kierowcy, zużycie paliwa, bardziej sparing warunki pracy silnika i podwozi. Jednak urządzenia te mają wady i zalety: mniejszy, niż u mechanicznych skrzyń, SPRAWNOŚĆ, ograniczenie stosowania automatycznej skrzyni (niezdolność odpalić samochód z push, niedogodności podczas holowania linką, itp.), wysokie koszty napraw i konserwacji. Dlatego nie wszyscy rosyjscy kierowcy wybierają samochody z manualną skrzynią-automatycznie.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.