Jak znaleźć nazwę swojego serwera

Serwer komputerowy termin oznaczający sprzęt lub oprogramowanie, wykonywania określonego zadania użytkowników. Do pracy z urządzeniem lub zmiany jego ustawień należy mieć dane o jego tytule.

Jak znaleźć nazwę swojego serwera

Instrukcja

1
Każdy komputer ma dostęp do internetu od dostawcy przez serwer, na którym odbywa się autoryzacja klienta i gdzie przechowywane są jego dane (hasło, login). Nazwa i adres serwera można uzyskać u swojego dostawcy, do czego po prostu trzeba zadzwonić na telefon, i zrobić ustny wniosek. Można również zwrócić się do administratorów dostawcy e-mail.
2
Istnieje jeszcze jeden sposób, aby dowiedzieć się nazwa i adres serwera. W tym celu przejdź do menu „Start” komputera. Wybierz polecenie „Uruchom”. W wyświetlonym oknie, w wierszu polecenia wpisz polecenie: ping ххххх.dyndns.org –t. Zobaczysz adres IP twojego serwera w obrazie cyfrowym i jego nazwę.
3
Poszczególne serwery często są tworzone dla gier komputerowych w trybie online. Na stronie każdej gry są odpowiednie zalecenia dotyczące ich tworzenia. Serwer daje rozszerzone uprawnienia gracza, oferuje możliwość samemu modelować grę.
4
Określić serwer poczty internetowej można na państwa e-mail. Składa się on z dwóch części: nazwa konta записи@сервер.ги(com), gdzie część po [email protected]) jest nazwą serwera, a litery po kropce określają jego położenie.
5
Do transmisji dużej ilości danych przez internet istnieje możliwość utworzenia oddzielnego serwera pracującego na FTP-protokół. Aby to zrobić, wystarczy pobrać z internetu gotowe narzędzie, zainstalować ją na komputerze, utwórz w nim zestaw kont, wprowadź katalog domowy (miejsce na dysku) i określić uprawnienia użytkowników, którzy będą korzystać z tego serwera. Przy tym przez administratora serwera określa właściciel komputera (lub ten, który zostanie zarejestrowany przez administratora), a adres serwera będzie być adres IP komputera.
Należy zwrócić uwagę
Z punktu widzenia aparatury serwer – oddzielny komputer, bez kontroli człowieka decydujący się na jedno lub więcej zadań. Oprogramowanie serwery – to programy, które dają możliwość zaawansowanego używania tego lub innego serwisu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.