Jak określić nazwę serwera

Zazwyczaj przy normalnym trybie pracy PC znać jego nazwisko nie jest konieczne. Jednak podczas sprawdzania wydajności komputera lub przy tworzeniu sieci lokalnej, może być konieczne określenie jego nazwy, znajdującego się w sieci.

Jak określić nazwę serwera

Instrukcja

1
Na pulpicie znajdź ikonę „Mój komputer”, aby dowiedzieć się, jakie imię ma komputera w systemie operacyjnym Windows Xp. Następnie prawym przyciskiem myszy kliknij na ten skrót i wybierz opcję „Właściwości” w menu, które się pojawi.
2
Można skorzystać z panelu sterowania, jeśli skrót Mój komputer na pulpicie. Otwórz menu „Start” i przejdź do „Mój komputer”. W taki sam sposób, jak podczas pracy z etykietą, kliknij prawym przyciskiem myszy na ten element, a następnie wybierz „Właściwości” z menu kontekstowego.
3
Nazwę komputera można również zobacz w właściwości dowolnego pliku lub skrótu na pulpicie. Aby to zrobić, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz opcję „Właściwości”. Następnie przejdź do zakładki o nazwie „Szczegóły” i spojrzeć na dolną linię. W niej znajdują poszukiwanych informacji.
4
Istnieje jeszcze jeden sposób wyświetlania okna z właściwościami systemu. Nie jest najszybszy, ale z oczu jego tracić nie warto. Jak i w poprzednim kroku otwórz menu „Start”, następnie wybierz „Panel sterowania”. Po kliknięciu w tę opcję, pojawi się okno z dużą ilością ikon, z których wybrać ten, który z obrazem z komputera. On podpisany przez „System”. Kliknij na niego.
5
Następnie otworzy się okno, które będzie zawierać informacje na temat systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze PC. Wybierz zakładkę „Nazwa komputera”. Dostaniesz okno informacyjne, które będzie informować i nazwy komputera i grupy roboczej, w której aktualnie znajduje się dany KOMPUTER. W karcie, która pojawi się wiersz pod tytułem „imię i nazwisko”. Naprzeciwko niej i będzie napisane rzeczywista nazwa KOMPUTERA.
Porada
Jeśli chcesz zmienić nazwę komputera, po prostu kliknij w oknie o nazwie „System” na przycisk „Edytuj” na pasku nazwy. Należy skasować starą nazwę w polu „Komputer” i kliknij nowy, następnie potwierdź operację, klikając na „OK”.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.