Jak znaleźć drzewo genealogiczne

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoich przodkach, trzeba nauczyć się pracować ze źródłami archiwalnymi, komunikować się z rodziną i tworzyć drzewo genealogiczne. Rozpocząć badanie genealogiczne najlepiej sporządzenia swoim rodowodem.

Jak znaleźć drzewo genealogiczne

Trzeba

  • – dokumenty archiwalne;
  • – stare zdjęcia;
  • – rozmowy z bliskimi.

Instrukcja

1
Próbując dowiedzieć się więcej o swoim rodzaju-plemienia, należy pamiętać, że zapamiętać wszystkie możliwe. Dlatego zapisuj wszystkie fakty i podać ich źródła, starannie tworzy ze starych listów, zdjęć i wartościowych specjalne foldery z dokumentami.
2
Przesuń wersję starych dokumentów i zdjęć. Do dokumentów, które zawierają sporządzając informacje są: akty urodzenia, małżeństwa, rozwód, akty zgonu, pracownicze książki, dyplomy, legitymacje, paszporty, świadectwa, zakonne książki, wojskowe bilety, dyplomy itp.
3
Podczas próby znalezienia i tworzyć drzewo genealogiczne należy zdejmowanie na nazwiska, datę, miejsce zamieszkania i pokrewieństwa między swoimi przodkami. Ze wszystkich dokumentów zdejmować kserokopie, składając w jeden folder dokumenty po kądzieli, a w drugiej – przez ojca. Aby w swoim małym rodzinnym archiwum nie panował chaos, do dokumentów na każdego człowieka potrzebna osobna koperta lub folder.
4
Cennych informacji o swoich przodkach opowiedzą trochę starych krewnych. U nich można również wykryć wiele cennych dla ciebie dokumentów. Nie zaniedbuj tego faktu. Jednak nie zapomnij, aby zadawać dociekliwe i wstępne pytania, ponieważ uwagę u tych ludzi tyle rozproszone.
5
Ogromną rolę dla genealogii grają archiwa. Aby wyszukać swojego drzewa genealogicznego skontaktuj się z prośbą do odpowiedniego archiwum lub poproś archiwalne dokumenty do pracy w czytelni. Dla kwerendy archiwalnej trzeba znać nazwy i patronimiczne interesujących cię osób, ich daty urodzenia, lub przynajmniej szacunkowe latach życia, miejsce zamieszkania, narodowość, stan (kozacy, szlachta, miejskie bar), stan cywilny itp.
6
Zwracając się do archiwum z prośbą o znalezienie informacji o swoich przodkach, należy pamiętać, że ich usługi są świadczone na zasadach odpłatności. Adresy archiwów państwowych w różnych regionach federacji ROSYJSKIEJ znajdują się na stronie internetowej http://www.rusarchives.ru/state/list.shtml.
7
W przypadku, gdy chcesz po prostu dowiedzieć się drzewo genealogiczne jakichś znanych dynastii lub ludzi, odwiedzić muzeum poświęcone ich pamięci. Oprócz eksponatów, tam często prezentowane i ich rodowód.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *