Jak znaleźć pochodzenie swojego nazwiska

Wiele osób chce poznać pochodzenie swojego nazwiska. Ona określa przynależność do rodzaju i komunikacji z rodzicami. Badając drzewo genealogiczne, można zrozumieć historię całej rodziny, dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach, znaleźć nowych krewnych.

Jak znaleźć pochodzenie swojego nazwiska

Instrukcja

1
Spróbuj dowiedzieć się pojawienie się jego nazwiska na własną rękę. Wskaż w nim korzeń, na podstawie którego powstała. Określ znaczenie tego słowa, czyli trzeba dać interpretacja nazwiska. Musisz znaleźć wyjaśnienia, które znajdują się w słownikach według różnych диалектам i książkach.
2
Zwróć się do specjalistów, którzy pomogą ci w tej trudnej sprawie. Można zamówić badanie w całości. Są one dokładnie określi historię nazwiska, czyli udziela informacji o tym, kiedy pojawiła się ona i u kogo, a także pokażą sposoby jej dystrybucji. To jest jakiś kod lub kod rodzaju, zawierający wiedzę korzeni swojej rodziny, a także jej znaczenie.
3
Porozmawiaj ze swoimi rodzicami. Spytajcie ich, co im wiadomo na temat potomków. Często w rodzinach przekazywane są opowieści o odległych przodkach. Możliwe, że masz szczęście, i dowiesz się więcej o ich nazwiska.
4
Zacznij tworzyć drzewo genealogiczne. Jest ono wykonywane w postaci określonego schematu. W internecie znaleźć gotowego programu i szablon do tworzenia drzewa genealogicznego.
5
Jeśli twoi bliscy lub dalsi krewni nie pomogą w odpowiednie informacje, a następnie odwiedzić miejskie archiwum lub biblioteki. Musisz zastanawiać się różne dokumenty, w tym informacje o zawartych małżeństwach, dane o śmierci i urodzenia.
6
Należy zwrócić uwagę, że na to trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku. Wybierz najbardziej odległego przodka, o którym coś wiemy. Na pewno znajdziesz jakieś dyplomy i podziękowania za postępy w pracy i nauki, notatki w lokalnej gazecie. Nazwiska mogą się nieco różnić, ale to jest w porządku.
Porada
Należy zbadać trudną drogę rozwoju historycznego swoich przodków, od momentu pojawienia się do współczesności. Zazwyczaj okazuje się widok, który na nazwisko miała podczas wystąpienia i do jej współczesnej interpretacji. Bez tego zróżnicowania nie można sobie wyobrazić ani jedno nazwisko.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.