Jak zmienić rozmiar w Mazdzie

Każdy samochód musi mieć sprawne światła pozycyjne, aby jadących z tyłu kierowca wyraźnie widział w ciemności wymiary auta. Jeśli na twojej Mazdzie przepalony kopercie, to trzeba go natychmiast wymienić. Nie jest to bardzo skomplikowana procedura.

Jak zmienić rozmiar w Mazdzie

Trzeba

  • – rękawice bawełniane;
  • – klucze;
  • – wkrętaki;
  • – nowa żarówka;
  • – plastikowe kapsle;
  • – alkohol.

Instrukcja

1
Обесточьте samochód. Aby to zrobić, należy otworzyć pokrywę komory silnika i zdjąć zacisk „minus” z akumulatora. W żadnym wypadku nie próbuj wymieniać lamp przy włączonym zapłonie lub nie odłączoną zacisku akumulatora. To może prowadzić do poważnych uszkodzeń.
2
Umyć tylną część auta, aby drogowa zanieczyszczenia nie dostały się w wewnętrzne rowki przy wymianie gabarytów. Otwórz bagażnik, aby uzyskać dostęp do tyłu. Ostrożnie odłącz wykończenia. Zazwyczaj jest ona przymocowana na plastikowe kapsle, które łatwo się psują. W związku z tym należy również zaopatrzyć się w pewnym marginesem takich elementów z tworzyw sztucznych. Są one bardzo mało.
3
Znajdź przewody idące do tyłu koperta. Delikatnie wyjmij wszystkie klocki przewodów. Teraz znajdź śruby, które mocują obudowę kopertowy do nadwozia. Odkręć je zapamiętać położenie każdego. Teraz kopertę trzymają tylko plastikowe zaczepy. Delikatnie wyciągnij obudowę, przykładając niewielką siłę.
4
Znajdź na tylnej ściance obudowy koperta plastikową zaślepkę. Odkręć baltic i zdejmij ją. Pod nią widać zaciski, które posiadają żarówki. Delikatnie pociągnij ten zacisk w dół yves stronę. Teraz można wyjąć żarówkę z gniazda.
5
Włożyć nową żarówkę w miejsce starej. W żadnym wypadku nie dotykać szkła nowej żarówki gołymi rękami! Z pozostałego na powierzchni tłuszczu kontrolka może перегореть przy pierwszym włączeniu.
6
Jeśli jednak wota do żarówki, to przed włożeniem do gniazda, należy go przetrzeć zwilżoną z alkoholem szmatką. Następnie należy zebrać światła pozycyjne w odwrotnej kolejności i zainstalować na miejsce.
7
Skontaktuj się z centrum serwisowym, jeśli nie masz możliwości samemu wymienić wymiary. Warto również odwiedzić dealerskiej, jeśli twój samochód jest na gwarancji.
Porada
Przed wymianą świateł postojowych w bawełnianych rękawiczkach. Jak chronić ręce przed uszkodzeniem i nie zostawisz na szybie tłustych śladów.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *