Jak zmienić sonda lambda

Sonda lambda – czujnik tlenu – jest to element systemu zasilania wtryskowych samochodów. Przeznaczenie tego urządzenia jest to, że pokazuje współczynnik przekroczenia powietrza w топливовоздушной mieszanki. Odrzucenie sondy lambda lub przerwy w jego pracy mogą wystąpić przy oddziale электроцепей połączenia, zwarcia, zablokowaniu produktami spalania benzyny, termicznych przeciążeń mechanicznych i podziały, na przykład, podczas jazdy off-road.

Jak zmienić sonda lambda

Trzeba

  • Sonda lambda, narzędzia

Instrukcja

1
Diagnozuje problem, upewnij się, że sonda lambda jest nieużyteczny. Jeśli sonda lambda zepsuł, zawartość co w spalinach wzrasta o 0,1-0,3% do 3-7%. Innymi objawami uszkodzenia czujnika tlenu są pogorszenie разгонной głośniki, zmieniający się bieg jałowy, zwiększone zużycie paliwa.
2
W większości przypadków sonda lambda przestaje działać z powodu węglowych, który gromadzi się na delikatnym elemencie pod kapturkiem ochronnym. Można spróbować usunąć nalot, aby przywrócić działanie czujnika. Umyć czujnik w ортофосфорной kwas w ciągu 10-20 minut. Ona niszczy brud, ale nie niszczy elektrody i metale. Po umyciu czujnik należy opłukać i osuszyć. Gwinty należy posmarować montażowej pastą. Jeśli mycie nie pomogło, sonda lambda należy wymienić.
3
Zdjąć zacisk akumulatora. Znajdź sonda lambda, wyciąć gniazda, tak aby przewód, który idzie od złącza, wynosił około dwadzieścia centymetrów. Wykręcając z każdego z elementów stary sonda, w jego miejsce należy umieścić nowy czujnik, wstępnie wyczyszczone przewody. Instalacja powinna być bardzo ostrożnym, trzeba uważać, aby nie uszkodzić przewody idące od sondy lambda. Wyczyszczone przewodów na złączu, za pomocą przewodów idących w zestawie, należy wykonać połączenie. Po nawiązaniu połączenia, przewody należy заизолировать. Podłączając złącze gotowego sondy lambda, można założyć zaciski akumulatora.
4
Zmieniając sonda lambda, należy zachować środki ostrożności, które pomogą zwiększyć jego żywotność. W szczególności, znacznie zmniejszają żywotność tego czujnika niskiej jakości olej-wymienne pierścienie, penetrację koncentratu w siłowniki i przewody wylotowe, skoncentrowana paliwo-mieszanka powietrza.
5
Zmieniaj sonda lambda, jak tego wymagają zasady użytkowania. Dla неподогреваемых – co 50 – 80 tysięcy kilometrów, do podgrzewanych – co 100 tysięcy kilometrów, dla widoków – co 160 tys. Terminowa wymiana czujnika pozwala zaoszczędzić do 15% paliwa, redukuje toksyczność spalin, przyczyni się do zachowania dynamicznych cech silnika.
Należy zwrócić uwagę
Czujniki tlenu wciąga powietrze przez łączący złącze, więc nie można go obsługiwać sprayem lub smarem.

Porada
Zmiany sonda lambda, można wymienić podgrzewana urządzenie podgrzewana, ale nie odwrotnie.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.