Jak złożyć dokumenty na sprzedaż samochodu

Sprzedaż samochodu, jak i jego zakup – proces skomplikowany. Trzeba nie tylko prowadzić samochód w sposób i nadać jej prezentacji, ale i odwiedzić kilka instancji, przygotować wszystkie niezbędne dokumenty.

Jak złożyć dokumenty na sprzedaż samochodu

Instrukcja

1
Jeśli zdecydujesz się sprzedać swój samochód, to w pierwszej kolejności zdjąć go z ewidencji. Aby to zrobić udaj się w tym samym posterunek POLICJI, w którym otrzymywali numery. Zdejmij państwowe tablice rejestracyjne, przejdź rewizji numerów nadwozia i silnika. Napisz oświadczenie o wycofaniu samochodu z ewidencji, zapłacić zapłacić koszty sądowe.
2
Po tym, umieścić znacznik w paszporcie środków technicznych o tym, że jest ono zrobione z rachunkowości na sprzedaż. Również na ręce otrzyma zaświadczenie o высвободившемся tablicy urządzeniu.
3
Oprócz tych dokumentów do sprzedaży samochodu potrzebne są kserokopie paszportów sprzedającego i kupującego. Aby nie stać w długich kolejkach, zrób je z góry.
4
Aby sprzedać samochód szybko, można również zadzwonić na stację obsługi technicznej i przejść diagnostykę komputerową. Na ręce otrzymasz zaświadczenie o stanie technicznym samochodu. Ta procedura nie jest wymagana, jednak może pomóc przekonać kupującego w tym, co robi właściwy wybór.
5
Dalej z kupującym należy zawrzeć umowę kupna-sprzedaży lub pomocy-konto. Zabieg ten jest płatny. W naszym kraju tradycyjnie w zwyczaju płacić ją na pół. Przy zawieraniu umowy należy wysłać do siebie formularz. Kupujący – o tym, że nie ma zastrzeżeń do stanu technicznego samochodu, a sprzedawca o tym, jaką kwotę otrzymał na ręce.
6
Jeśli przy sprzedaży samochodu reprezentujesz interesy innej osoby, trzeba jeszcze i pełnomocnik
logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *