Jak wypełnić międzynarodowy weterynarii paszport

Właściciele zwierząt przekraczających granice państw, powinni zgłaszać się do swoich pupili różne oficjalne dokumenty. Do nich odnosi i weterynarii paszport z informacjami o zdrowie zwierzęcia. Jak poprawnie wypełnić ten dokument?

Jak wypełnić międzynarodowy weterynarii paszport

Trzeba

  • – formularz do wypełniania paszportu.

Instrukcja

1
Pobierz formularz paszportu, aby wypełnić go. Tę rzecz można kupić w klubie, gdzie zarejestrowano zwierzę, lub w klinice weterynaryjnej.
2
Rozpocznij wypełnianie dokumentu. Wprowadź w nim imię zwierzęcia, jego kolor, rok urodzenia, rasę (беспородное zwierzę jest zapisywany jako „mixed”).
3
Przekazać paszport do kliniki. W nim trzeba zrobić kreski na temat szczepień i prowadzeniu przeciwpasożytniczego profilaktyki. Dane te mogą być przeniesione ze starej karty zwierzęcia, заведенной w klinice, lub znieść bezpośrednio po interwencji medycznej. Informacja powinna być podana lekarzem weterynarii i potwierdzone pieczątką przychodni. Tylko w takim przypadku zostanie ona uznana za nadającą się do wydawania dokumentów zezwalających na wywóz zwierzęcia do innego kraju.
4
Wypełnij sekcja paszportów, dedykowane do rozrodu sytuacji zwierząt na własną rękę. Informacja ta jest opcjonalna i przyda się przede wszystkim hodowcom do przechowywania danych o zdrowie pupila. W tym dziale właściciel rejestruje datę kojarzeń zwierząt i pojawienia się na świat potomstwa, w tym ich ilość.
5
Jeśli chcesz wywozić zwierzę za granicę, otrzymasz na podstawie międzynarodowego paszportu specjalną pomoc. Jest ona ważna tylko kilka dni, w przeciwieństwie do paszportu. Należy pamiętać, że w zależności od kraju, dokąd zabierasz zwierzę, wymagania w stosunku do posiadania szczepień mogą się różnić. Informacje te można uzyskać, na przykład, w konsulacie kraju, w którym masz zamiar, po otrzymaniu wizy.
Należy zwrócić uwagę
Dla wielu krajów, na przykład, Unii Celnej, weterynaryjnej paszportu i specjalnej pomocy nie wystarczy. Zwierzęciu należy wszczepić chip lub zrobić specjalny tatuaż z indywidualnym numerem, który musi być podany w międzynarodowym weterynaryjnym paszporcie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.