Jak wymienić zepsute paszport

Nikt nie jest ubezpieczony od tego, że jego główny dokument – paszport – może być uszkodzony, przy czym do tego stopnia, że trzeba go będzie wymieniać. Każda wymiana paszportu, czy to rutynowe albo przymusowa, – procedura długa i kłopotliwa. Ale dla jej ułatwienia zaprojektowany specjalny przepisy administracyjne.

Jak wymienić zepsute paszport

Trzeba

  • – kwit o uiszczeniu opłaty;
  • – akt urodzenia;
  • – zaświadczenie o zawarciu małżeństwa (jeśli jest dostępny);
  • – zdjęcia;
  • – wniosek o wymianę paszportu;
  • – stary paszport.

Instrukcja

1
Aby rozpocząć procedurę wymiany zepsutego paszportu, trzeba będzie zrobić trzy rzeczy: zapłacić cło, zrobić zdjęcie i zebrać komplet dokumentów. Przy tym zepsute paszport trzeba także dostarczyć. W przypadku braku jakichkolwiek problemów z identyfikacją tożsamości, swoje spotkania z паспортистами ograniczą dwoma wizytami (złożenie dokumentów i uzyskania nowego paszportu). Należy pamiętać, że wymiana paszportu z powodu niewłaściwego rodzaju dokumentu lub jego uszkodzenia, może żądać zapłaty nie tylko cła, ale i grzywny (zwykle 100-300 zł), choć często ogranicza się do ustne ostrzeżenie. Jako opcja, można określić jako przyczyny nie psuję, a utratę paszportu.
2
Pośmiać się i przygotuj dwa kolorowe zdjęcia (może być czarno-biały) o wymiarach 35х45 mm. Jeszcze dwa zdjęcia potrzebne do wyrobienia tymczasowego dowodu (jeśli to konieczne). W meldunkowym otrzymasz formularz, w którym należy uregulować w państwowej cło (należy podać wszystkie dane). Do obsługi biura paszportowego potrzebne są następujące dokumenty: akty urodzenia, małżeństwa, posiadania dzieci, pokwitowania opłaty, zdjęcia i inne dokumenty, które mogą wymagać w meldunkowym.
3
Napisz podanie o uszkodzenia paszportu i wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami należy przekazać go pracownikowi federalnej służby migracji. Wniosek można napisać odręcznie lub wydrukować odpowiedni formularz i wypełnić go. Okres oczekiwania na nowego dokumentu może różnić się od 10 dni do dwóch miesięcy (zależy od miejsca i okoliczności ubiegania się o nowy paszport).
4
Przez pewien okres przyjdź do biura paszportowego za paszportem. Zostaniesz poproszony, aby podpisać w oświadczeniu na wymianę i w samym paszporcie. Obejrzyj nowy dokument na temat nieścisłości lub błędów. W przypadku ich wykrycia ponownie zapłacić koszty sądowe można płacić nie będziesz. Dostarcz tymczasowy dowód, jeśli takie masz tam było. Nie zapomnij, aby odebrać wszystkie dostarczone dokumenty паспортистке.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.