Jak wymienić paszport rosyjski

Wymiana rosyjskiego paszportu jest konieczna w przypadku zmiany nazwiska, imienia lub drugiego imienia, wyglądu czy płci, a także po osiągnięciu pewnego wieku, wyznaczonego przepisami (20 i 45 lat). Czasami konieczna jest wymiana paszportu, jeśli w pisaniu inicjałów lub daty dopuszczone błędy.

Jak wymienić paszport rosyjski

Trzeba

  • – dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej;
  • – wniosek o wydanie paszportu;
  • – zdjęcia;
  • – stary paszport.

Instrukcja

1
Zaplanuj odwiedzenie rejonowego oddziału Federalnej służby migracyjnej federacji ROSYJSKIEJ w dowolnym terminie w ciągu jednego miesiąca od zajścia zdarzenia, które jest przyczyną wymiany paszportu (urodziny, zmiana nazwiska, itp.). To położenie jest oznaczone w odpowiednim artykułem kodeksu Cywilnego federacji ROSYJSKIEJ. Paszport wydany dokładnie w dniu urodzin lub w dniu zmiany imienia i nazwiska, jest uważana za niezawartą. Jeśli zwrócić się do organów FMS po upływie trzydziestu dni od daty, to będziesz musiał zapłacić karę. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy człowiek ma dobre powody (np. służba w armii, w chwili wystąpienia 20-lecia).
2
Jeśli zmieniasz paszport z powodu tego, że twoje imię, nazwisko lub imię napisane niepoprawnie lub nie podałeś tej cyfry w dacie urodzenia, a także jeśli w paszporcie są inne błędy, to dokument trzeba złożyć w ciągu jednego dnia i bez uiszczenia opłaty rejestracyjnej.
3
Podaj w dział FMS niezbędne dokumenty: – dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej w wysokości określonej przepisami (płatność odbywa się w сберкасс);- wniosek o wydanie nowego paszportu;- 5 zdjęć, sporządzenie których odpowiada zamierzonym efektom (bez nakrycia głowy i okularów, karty odpowiedniej wielkości i koloru);- stary paszport;- oryginał dokumentu, który jest podstawą do wymiany paszportu: świadectwo rozwodu, małżeństwa, urodzenia (jeśli dokument zostanie zgubiony lub okazać niemożliwe, skontaktuj się z lokalnym wydziałem URZĘDU stanu cywilnego i uzyskaj ponowne świadectwo).Poproszę dokumenty, które są podstawą do dokonania w paszport danych osobowych. Mogą to być akty urodzenia dzieci (jeśli jeszcze nie ma 14 lat), wojskowej, dokumenty potwierdzające rejestrację w miejscu zamieszkania itp.
4
Przybądźcie do wynajęcia dokumentów i uzyskania paszportu osobiście – będzie potrzebny podpis i osobista obecność i zaangażowanie osób upoważnionych niemożliwe.
5
Jeśli masz paszport, to można dokonać jego wymiany dopiero po tym, jak uzyskać nowy paszport rosyjski. Lista dokumentów na wymianę paszportu podobny.
logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *