Jak wklej na paszport ze zdjęciem dziecka

W kwietniu 2009 roku została wprowadzona nowa reguła o вклеивании w paszport zdjęcia dziecka. Jeśli wcześniej rodzice muszą вклеивать zdjęcia dzieci w wieku 6-14 lat, teraz – nawet niemowląt.

Jak wklej na paszport ze zdjęciem dziecka

Trzeba

  • – dwa zdjęcia dziecka (do wklejania w paszporcie rodziców);
  • – kserokopia aktu urodzenia dziecka;
  • – paszport rodzica;
  • – kopia wkładki o obywatelstwo dziecka;
  • – dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej.

Instrukcja

1
Zdjęcia dzieci przyklejone do paszportu rodziców w federalnej służby migracji w miejscu zamieszkania. Przed tym jak tam się udać, zrób kserokopię aktu urodzenia dziecka, a także kserokopię wkładki o obywatelstwie.
2
Zrób zdjęcie dziecka. Żądany format – kolorowe lub czarno-białe zdjęcia w elipsie o wymiarach 3,5 na 4,5 cm.
3
Zapłać w banku zapłacić koszty sądowe na wklejanie zdjęć – 50 rubli. Wzór wypełnienia pokwitowania można zobaczyć na stoisku w federalnej służby migracji. Jeśli nie chcesz wypełniać pokwitowanie sami, to skorzystaj z usługi banku – za 10 – 20 rubli trzeba wypełnić rachunek do zapłaty opłaty rejestracyjnej.
4
Złożyć dokumenty w migracji usługi w miejscu zamieszkania. Jeśli papier jest w porządku, to je wezmą i powiedzą okres oczekiwania na paszport. Zwykle cały proces trwa tydzień.
5
Koniecznie sprawdź, czy holograficzne drukowania na zdjęcia dziecka w swoim paszporcie. Brak takiej drukowania może stworzyć problemy przy przekraczaniu granicy, w najgorszym wypadku cię nie wpuszczą do kraju. Naklejka pieczęć potwierdza, że zdjęcie dziecka wklejonych nie można, a pracownicy federalnej służby migracji.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli otrzymywali paszport wcześniej kwietnia 2009 roku, to w nim powinno być zawarte dzieci lub dziecko i вклеивать zdjęcia nie trzeba, jeśli wiek dzieci mniej niż sześć lat. Ale jak pokazuje praktyka, podczas przekraczania granicy występują duże trudności, jeśli nie ma zdjęcia dzieci w paszporcie, więc wklej lepiej w każdym przypadku. Jeśli kupiłeś lub dopiero planujesz których możecie następnie zmienić biometryczny paszport, zdjęcie dziecka lub dzieci w niego вклеивать na pewno nie trzeba. Mało tego, w paszport biometryczny w ogóle nie wnosi żadnych informacji o dzieciach. Ale w tym przypadku trzeba zrobić oddzielny paszport dla każdego dziecka.

Porada
Wklejanie zdjęć dziecka w paszport – to długa procedura. Jeśli terminy gonią cię, to formalności lepiej powierzyć specjalistom. W federalnej służby migracji, można dowiedzieć się, czy działają specjalne stawki dla pilnego wklejania zdjęć do paszportu lub poprosić o informacje na temat firm zajmujących się sporządzeniem dokumentów. Jeśli będziesz zwracać się w taką firmę sami, bez wytycznych federalnej służby migracji, bądź czujny i uważaj na oszustów.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.