Jak napisać skargę na prokuraturę wojskową

Wojskowe prokuratury, obowiązujące we wszystkich okręgach wojskowych federacji ROSYJSKIEJ, są podporządkowane zastępcy prokuratora Generalnego, który jest Głównym wojskowym prokuratorem. Dlatego jeśli chcesz napisać skargę na prokuraturę wojskową, należy kierować jej na imię prokuratora Generalnego federacji ROSYJSKIEJ lub jego zastępcy. Skarga powinna być rozpatrzona w tym urzędzie, zgodnie z art. 10 ustawy federalnej „O prokuraturze federacji ROSYJSKIEJ”.

Jak napisać skargę na prokuraturę wojskową

Instrukcja

1
W prawym górnym rogu standardowego arkusza papieru napisz na którego nazwa skarga: „prokurator Generalny federacji ROSYJSKIEJ”. Podaj adres: 125993, GSP-3, Moskwa, ul. Duża Dmitrowka, w. 15a. Napisz od kogo skarga, swoje nazwisko, inicjały, adres stałego miejsca zamieszkania.
2
W środku wiersza napisz słowo „Skarga”, następnie przejdź do snucia jej istocie. Skarga jest napisane w dowolnej formie, ale w jej tekście musisz odeprzeć niektóre wspólne chwile. Taka forma wypowiedzi sugeruje, że masz do czynienia z faktami naruszenia praw gwarantowanych przez Konstytucję. Zaburzenia te powinny były być spowodowane działaniami lub, wręcz przeciwnie, zaniechań organów prokuratury wojskowej, ich urzędników.
3
Tekst skargi drukowanie na komputerze, aby jej nie pozostawił bez rozpatrzenia pod pretekstem, że pisane od ręki nie da się przeczytać. Jej koniecznie trzeba podpisać się swoim prawdziwym imieniem i ważnego adresu, ponieważ, w przeciwnym razie, będzie to uznane za anonimowe, a takie dokumenty władze nie uznają.
4
Napisz tekst skargi oficjalnym językiem, w nim jest całkowicie dozwolone jest korzystanie канцеляризмов. Należy skonsultować się wcześniej z prawnikiem, aby wymienić te punkty Konstytucji czy normy prawa, które twoim zdaniem zostały naruszone.
5
Nie przechowywać tekst listu złożonych ofert, proszę pisać prostym, zrozumiałym językiem, odbijającym krótką istotą tego, co się wydarzyło. Podawajcie konkretne fakty, nazwiska, podać datę przy opisie okoliczności skargi. Żadnych wyrażeń emocjonalnych, a tym bardziej, zagrożeń, nie pozwól sobie.
6
Ci mogą zwrócić skargę bez rozpatrzenia w terminie 7 dni w przypadku, gdy informacje, o których mowa w niej będą niekompletne lub mylące. Masz prawo skorygować informacje i uzupełnić informacje, aby ponownie wysłać ten dokument. Skąd wziąć brakujące informacje będzie wyjaśnione w notatce dołączonej do zwróconego skardze.
Porada
Nie ma żadnego sensu w tym, aby wysłać kilka skarg, wystarczy napisać raz i czekać na odpowiedzi na nią. Powtarzające się apele w tej sprawie, mające już po tym, jak otrzymał odpowiedź, prokuratura traktować nie będzie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.