Jak złożyć aplikację do wniosku

Oświadczenie – dokument, za pomocą którego można zwrócić się do organu, organizacji, a w niektórych przypadkach i do osoby fizycznej ze swoją prośbą. Czasami oświadczenie wymagane towarzyszyć dokumentami, przestępczości ten lub inny fakt mający znaczenie dla zaspokojenia oświadczenia.

Jak złożyć aplikację do wniosku

Instrukcja

1
Wszystkie dokumenty, które towarzyszyć oświadczenie, ułóż w formie aplikacji do niego.
2
Po zakończeniu przedstawić istotę jego prośby i uważasz tekst oświadczenia na końcu, aby zrobić mały rekolekcje w dół i napisz słowo „Aplikacja”. Po nim umieścić dwukropek.
3
Każdy nowy dokument dołączony do wniosku, nagrywaj pod oddzielnym numerem w postaci kolejno numerowanych list. Trzymać takiego formatu: każda cyfra znajduje się w nowej linii, po niej jest umieścić punkt, po punkcie z dużej litery się pisze nazwę dokumentu.
4
Jeśli stosujesz oryginał dokumentu, napisz jego nazwę, na przykład „Zaświadczenie o dochodach za rok 2011”. Jeśli celujesz kopię dokumentu, napisz „Kopia zaświadczenia o dochodach za rok 2011”. W przypadku, gdy kopia przeszła procedurę oświadczenia u notariusza, wprowadź taki dokument jak „Notarialnie poświadczona kopia zaświadczenia o dochodach za rok 2011”.
5
Aby określić załączony dokument, należy podać jego dane – datę i numer.
6
Po oznaczeniu każdego dokumentu w nawiasach podaj, na ilu arkuszach znajduje się jego tekst. Na przykład, Kopia umowy o pracę od 02.10.2001 nr N-315 (2 arkusze)”. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje oświadczenie skierowane na ustalenie istotnych skutków prawnych, i boisz się, że dokumenty dołączone z jakiegokolwiek powodu nie mogą zostać utracone.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli zrobisz oryginał dokumentu, na końcu tekstu oświadczenia dodać następujący wpis: „Do niniejszego wniosku przykładam oryginalne dokumenty (wymienić je), które proszę zwrócić mi na wskazany adres”. Przy tym nie zapomnij, aby podać swój adres w „czapce” oświadczenia. I koniecznie zostaw sobie kopie wszystkich dokumentów mających.

Porada
Unikaj stosować do wniosku oryginały dokumentów. Po pierwsze, zawsze istnieje ryzyko ich utraty. Po drugie, dokumenty towarzyszące oświadczenie, подшиваются делопроизводителем w archiwum wraz z aplikacją. Pamiętaj, że poświadczona przez notariusza kopia oryginalnego dokumentu ma taką samą moc prawną, jak oryginał, więc zamiast oryginalnego dokumentu należy zawsze kierować taką kopię.

logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *