Jak zdobyć wewnętrzny pokój

W niektórych organizacjach jest tylko jeden numer telefonu, a przy tym do linii podłączony jest PBX. Aby dodzwonić się do danego pracownika, po odpowiedzi автоинформатора należy wybrać numer wewnętrzny, zwykle w trybie тоновом.

Jak zdobyć wewnętrzny pokój

Instrukcja

1
Jeśli dzwonisz na numer centrali PABX z telefonu komórkowego, czekając na zaproszenie автоинформатора, po prostu wpisz numer wewnętrzny. Nawet jeśli akcenty sygnałów przy tym nie usłyszysz, w linii są przekazywane będą nadal. Jeżeli pracownik, z którym chcesz się skontaktować, znajduje się telefon, wkrótce będziesz mógł z nim porozmawiać. Jeśli nie ma go na miejscu, długo na linii nie bądź, bo taryfikacji połączeń zaczyna się od odpowiedzi na niego автоинформатора.
2
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego wszystko zależy od tego, jaki PBX można обслуживаетесь. Jeśli ona wspiera wybieranie tonowe, to twój domowy urządzenie, prawdopodobnie dawno przetłumaczone w odpowiedni tryb odpowiednim przełącznikiem, i wpisywać numer wewnętrzny można od razu po otrzymaniu zaproszenia. Jeśli nie, wpisując numer centrali PABX w trybie impulsowym, poczekaj na zaproszenie автоинформатора, po czym naciśnij klawisz z gwiazdką (ona przełączy urządzenie do trybu tonowego), a następnie numer wewnętrzny. Po tym, jak dowiedział się i odłóż słuchawkę, urządzenie automatycznie przełączy się w tryb impulsowy.
3
Telefony z tarczą номеронабирателем, jak i starsze modele push, w тоновом trybie pracować nie mogą. Jeśli często musisz dzwonić na biurowe PBX, a telefon nie obsługuje taki tryb, kup specjalny przyrząd – sygnał dźwiękowy. Składa się z klawiatury, elektroniczny syntezator DTMF-sygnałów i dynamika, a zasilany jest z baterii. Wystarczy przyłożyć głośnik бипера do mikrofonu słuchawki i wybrać odpowiednie cyfry – i PBX rozpoznaje numer wewnętrzny.
4
Jeżeli aparat telefoniczny nie obsługuje wybieranie tonowe, a бипера nie, a także, jeśli numer wewnętrzny odpowiedniego pracownika nie znasz, po zaproszenia автоинформатора nic nie rób, i przez pół minuty ci odpowie generalny organizacji, do której dzwonisz. Nadaj mu nazwisko pracownika, z którym chcesz porozmawiać, i przerzuci cię na odpowiedni numer wewnętrzny ręcznie.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *