Jak zdobyć linki

9 marca, 2022

W trakcie pisania zajęć lub pracy dyplomowej, referatu, wykładu, często mamy do czynienia z koniecznością podania linki do jakiś materiał, który jest używany jako źródło informacji. Dlatego należy wiedzieć, jak poprawnie wykonać linki.

Jeśli w tekście muszą powoływać się na numer tabele, ilustracje lub rozdziału z tej samej pracy, taki link podaje się bez ikony „nr”, z dopiskiem „Rysunek”, „Tab.”, „Strona” lub „Ch.”.

Powołując się w tekście na osobny rozdział w pracy, numer rozdziału w nawiasy. Indeks linki, które często nazywane сносками, w większości przypadków są wskaźnikami źródeł cytowań, albo zawierają szczegółowy, rozszerzone wyjaśnienie zwrotów lub cytaty użyte w tekście. Indeks odniesienia przyjęto pisać cyframi arabskimi bez nawiasów z wcięcie akapitu w ramce, w tym pokój link znajduje się powyżej tekstu wiersza. Wyjaśnienie jest drukowany na dole strony, przy tym musi być koniecznie oddzielone od tekstu głównego krótkiej ciągłą linią. Numerowanie indeks linki należy oddzielnie w ramach każdej strony, w kolejności. Przechodząc do następnej strony, podział linków w tekście znowu zaczynają od pierwszej.

Zgłaszać linki, które są wyłączniki (odszyfrowanie tych linków znajduje się na każdej stronie, a na samym końcu pracy), może być niemal tak samo, jak i постраничные, z tą tylko różnicą, że numeracja takich linków nie jest przerwany z każdą nową stroną. Podawać numer końcówki linki powinny być w nawiasach, umieszczając go od razu po cytaty z bezpośredniego źródła informacji. Jeśli trzeba podać z rzędu więcej niż jednego źródła, pokoje linków w tym przypadku należy oddzielać średnikami. I nie należy unikać внутритекстовых linków – są one znacznie ułatwiają proces rekrutacji i formatowania tekstu, a także oszczędzają miejsce.    

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.