Jak zbudować pise na niej dom

Ślubu udzielił im dom – to ekologicznie czyste budowę, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ponadto, poprawnie zbudowane adobe starego domu mają zwiększoną сейсмоустойчивость i odporność na ogień, znacznie bardziej wytrzymałe kamiennych budynków. Konstrukcja okazuje się dość proste, co pozwala zaoszczędzić na instalacji fundacji. Czyste powietrze w ziemi i budowie wzmacnia zdrowie fizyczne.

Jak zbudować pise na niej dom

Trzeba

  • – Glina;
  • – słoma lub trociny;
  • – tarcze;
  • – mieszanka do tynków;
  • – wełna mineralna;
  • – materiał budowlany dla dachu.

Instrukcja

1
Przed budową глинобитного domu wybrać odpowiednie miejsce. Саманный dom powinien być umieszczony w suchym miejscu, na wzniesieniu. Jeśli masz zamiar stworzyć budowa w powodzi publicznych, zadbaj o dość wysokim fundamencie. Pomimo wszystkich korzyści, глинобитные budowy zupełnie nie tolerują nawet krótkotrwałe podtopienia.
2
Na fundament ustawić szalunek. Jako deskowania należy stosować stalowe lub drewniane tarcze. Ściany starannie połączyć армированными prętami. Ustawić skrzynię z poziomu.
3
Do wyrabiania gliny, tworzenie, drewniane pudełko. Do budowy саманного w domu można korzystać z необожженную gliny mieszanej ze słomą lub trocinami.
4
Roztwór przygotować z obliczeń 1 część gliny, 3 części trocin lub słomy. Wsypywać składniki w drewniane pudełko, starannie wymieszać, nawilżać wodą, dodać do szalunku za pomocą łopaty, jeśli używasz trociny, lub widłami, jeśli używasz słomę. Wewnątrz deskowania dokładnie трамбуйте mieszanka z pomocą штыковой łopaty, aby nie pozostały puste przestrzenie.
5
W miarę wysychania gliny zmienić tarcze i dalej wypełnienie. Czas schnięcia zależy od temperatury powietrza. W czasie upałów zazwyczaj trwa nie więcej niż 3-4 dni.
6
Po zakończeniu wypełnienia zabierzcie szalunek. Zaznacz siatkę i оштукатурьте ściany z dwóch stron. Dla tynku użyj 1 część gliny, 3 części piasku. Na 10-литровое wiadro mieszaniny dodać 1 kg wapna wklej i 200 g cementu потрланд-500.
7
Jeśli w twojej okolicy jest bardzo zimna zima, ściany zewnętrzne обтяните grubą warstwą wełny mineralnej i wykończone według własnego uznania.
8
Do montażu dachu na całym obwodzie ścian zabezpieczyć drewno za pomocą kotew. Zrób słupki. Dla саманного w domu najlepiej nadaje się lekka siodłowy dach.
Należy zwrócić uwagę
Budowa trwa nie więcej niż trzech-czterech miesięcy.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.