Jak zbudować łaźnię z bloku żużel

Od dawna łaźnia parowa wzniesiony z drewna i była nie tylko miejscem mycia, ale i azyl. Aby uzyskać efekt zdrowotny, nie kąpać się w wannie, zbudowany z naturalnych materiałów. Można wymienić przetworzone kłody lub drewniana belka na bloczków i strukturę w krótkim czasie, bez dużych inwestycji pojawi się na twojej działce.

Jak zbudować łaźnię z bloku żużel

Trzeba

 • – bloczków;
 • – cegły;
 • – гидроизоляционный materiał;
 • – cement;
 • – cegła klinkierowa;
 • – listwy drewniane;
 • – pokrycia dachowego;
 • – panele ścienne;
 • – poziom;
 • – schody;
 • – materiał mocujący.

Instrukcja

1
Zbadaj rodzaj gruntu

Budowa łaźni z pustaków, składa się z kilku etapów: fundamenty, formowania ścian, wykonanie dachu, ocieplenia i wykończenia budynku. Aby wykluczyć awaryjne wypłat łaźnie, przeanalizuj skład gleby. Na przykład, torfowiska, muł i piasek nie nadają się do budowy – taki podkład najpierw trzeba wzmocnić. Surowe gliniaste gleby są podatne na zmiany w zależności od temperatury i opadów, dlatego optymalnym podłożem dla fundacji jest jednorodna sucha rasa. Jeśli na swojej działce целинный piasek lub piaszczysto-skalistej podstawa, podstawa układać bez wzmocnienia.

2
Wybierz typ fundamentu

Do kąpieli nadają się dwa warianty fundacji: kolumnowy lub taśmowy. W pierwszym przypadku podporą występują pojedyncze słupy, w drugim – ciągły pas z kamienia, betonu lub cegły, przedstawiając zarys przyszłej struktury. Budowa ścian z pustaków, nie będzie to miało dużego obciążenia na podłoże, dlatego lepiej korzystać z molo fundacji. Zaznacz ceglane lub betonowe słupy o wymiarach 500х500 mm na wszystkich domniemanych rogach wanny i nośnych wewnętrznych przegrodach na odległość nie większą niż 1,5 m od siebie i przejść do ich wykończenia. Ułożyć na wierzchu słupów żelbetowe belki i przesuń hydroizolacji fundamentów.

3
Ułożyć ściany łaźni, na przemian metalową siatkę, przez co 2-3 poziomych rzędach – to daje wytrzymałość konstrukcji. Aby beton był łatwy, służy do kontroli poziomu. Na ostatni rząd bloków umieścić drewniane klocki, które staną się podstawą односкатной i dwuspadowym dachu. Jeśli chcesz mieć dodatkowe pomieszczenie pod dachem, nadaje opcja dwuspadowym dachu. Jej montaż odbywa się poprzez tworzenie gospodarstw i belek, na które montuje się w skrzyni. Pokrycie dachowe można użyć różnego rodzaju: pokrycia dachowe, ондулин, profilowane, łupek. Jeśli jesteś przywiązany do gotówki, należy użyć miękkie papy – stanie się tymczasowym rozwiązaniem dla niezawodnej ochrony budowli od opadów atmosferycznych.
4
Ocieplenie i wykończenie

Aby na suficie i ścianach łaźni nie скапливался skropliny, należy zwrócić szczególną uwagę na ich ocieplenie. Podstawowa zasada: każda kolejna warstwa izolacji od wewnątrz musi posiadać bardziej ulepszonych właściwości utrzymania ciepła. Zrób na шлакоблочных ścianach pionową paka z listew o grubości co najmniej 50 mm i ułożyć bazaltowej izolacji, na nim – фольгированную papier. Aby zapewnić luz między materiałami wykończeniowymi i ociepleniem, ułóż na folii listwy o grubości 25 mm i zamocować na nich końcowej drewnianych listew. Dla trwałości pustaków porowatych należy przeprowadzić wykończenie ścian od strony zewnętrznej. Оштукатурьте ich lub обложите stojące cegły – on pomoże ukryć nieatrakcyjny kolor materiału i nada budowie dobry widok.

Należy zwrócić uwagę
Dla odpływu wody zrób na całym obwodzie wanny rowek i blind obszarze o szerokości nie mniej niż 50 cm.

Porada
Pozioma wersja układania wykładziny przy dekoracji wnętrza łaźni. To ułatwi jej wymianę, jeśli dolna warstwa przyjdzie w ruinę.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.