Jak zbudować domek

W każdym mieście znajdują się działki z domami (starymi) i z wszystkimi niezbędnymi instalacjami. Kupić w rozdrobnione podobny działkę i zbudować tam kilka kamienic to jest dobre rozwiązanie mieszkaniowych. Przecież takie mieszkania będzie kosztować dużo taniej.

Jak zbudować domek

Trzeba

  • – działka;
  • – dowód własności;
  • – projekt;
  • – materiały budowlane;
  • – pieniądze.

Instrukcja

1
Zorganizuj DNP lub DNT (dom letniskowy niekomercyjne partnerstwo i komandytowa), do tego potrzeba co najmniej trzech właścicieli.
2
Znajdź odpowiedni działka. Sprawdź, czy na danym odcinku indywidualne lub dom letniskowy budowę. Po dokonaniu zakupu weź świadectwo, удостоверяющее prawo własności. Działka bez komunikacji będzie kosztować taniej.
3
Przesuń топосъемку zakupionej działki. Poznaj strukturę gruntu i poziom wody znajdującej się w nim. Koszt takiej pracy będzie zależeć od tego, gdzie znajduje się ten odcinek, i od tego, czy do niego ganki.
4
Stwórz projekt domu, który planuje zbudować. A także projekt budowy całej предлежащей terenie. Poszukaj dla tego licencjonowaną firmę. W spółek projekcie z pewnością powinny być architektoniczne i konstruktywny partycje i uwzględnione wszystkie sieci inżynieryjne. Uzgodnij je w zarządzaniu architektury. W samorządzie lokalnym uzyskać pozwolenie na budowę.
5
Przesuń do obszaru energii elektrycznej, jest ono potrzebne do pracy urządzenia elektryczne podczas prac budowlanych. Można podłączyć zasilanie na osi schemacie (na przykład od sąsiadów).
6
Przesuń wszystkie niezbędne instalacje (szambo, woda, gaz). Aby to zrobić skontaktuj się z wnioskiem do odpowiednich instancji w sprawie przyznania mocy. Облгаз, usługi obsługujące sieci elektrycznej, itp. Облгаз wyśle zapytanie do organizacji, który miał miejsce wiercenie studni.
7
Zacznij budowę od fundamentów. Jego rodzaj i niezbędne materiały muszą być określone obliczeniami wykonanymi po топографического badania.
8
Wybierz materiały do budowy domu. Ściany mogą być zbierane od bloki, cegły lub drewna. Najlepszym rozwiązaniem jest monolit, ale jest on droższy od innych opcji.
9
Znajdź odpowiedni materiał na dach. Taniej będzie łupek i blachodachówka. Bardziej ekologiczny wariant – dachówka naturalna.
10
Pobierz wniosek WIT po zakończeniu budowy. Złóż akt oddania domu do użytku. To się robi w organach samorządu terytorialnego.
Należy zwrócić uwagę
Преступайте do budowy tylko wtedy, gdy masz załatwione akt własności.

Porada
Kiedy będziesz wybierać budowniczych do przyszłego domu, koniecznie sprawdź referencje i portfolio. Porozmawiaj z poprzednimi klientami. Jest to konieczne, aby znaleźć dobrych i odpowiedzialnych budowniczych.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *