Jak zbudować bunkier

To nam zapowiadają koniec świata. A on nie przychodzi i nie przychodzi. Jednak na wypadek ewentualnych katastrof naturalnych lub jądrowego uderzenia lepiej się przygotować. Pierwszym i najważniejszym krokiem w tym zakresie będzie budowa podziemnego zbiornika. I tu można wybrać odpowiednią opcję z dwóch. Czy będzie to płytki zbiornik z drewna, w stanie cię chronić od huraganu, albo to będzie zbiornik z betonu i metalu. W takim można i nuklearnego bombardowania przeżyć.

W dobrym bunkrze z żelaza i betonu można przetrwać wybuch jądrowy

Instrukcja

1
Najprostsza wersja zasobnika – to dół, na dno której układa się kamień lub drzewo. Ściany wykopu są objęte drzewem, aby zapobiec ewentualnym zacinanie się ziemi. A dach zbiornika odbywa się tak: pit serwowane jest drewnianymi deskami, a także kilkoma warstwami polietylenu. Po tym dach trzeba wypełnić co najmniej двадцатисантиметровым warstwą ziemi. Oprócz tego, trzeba wyposażyć wejście (na pół etatu i wentylacja) i toaleta.
2
Aby zbudować wejście, można wziąć rurę z potrzeby średnicy z zainstalowanym w niej гермодверью. Aby zrobić toaleta, należy wykopać jeszcze pit na przykład studni do zbiornika, a następnie między nią a zbiornikiem zrobić przejście. Nie należy zapominać o zapas wody, do którego dostosowuje się beczka bez dna, zaskoczona tak, aby pod nią gromadzą się wody gruntowe (jeśli takie istnieją). Na wypadek, gdyby musiał żyć w zbiorniku przez dłuższy czas, należy zaopatrzyć się w wodne i filtrami powietrza, a także ustawić elektrogenerator.
3
Bunkier z betonu i żelaza jest dużo bardziej niezawodny, ale i bardziej skomplikowane w budowie. Należy go umieścić na głębokości od 2 do 10 metrów. Podstawa takiego zbiornika pokryte piaskiem na pół metra. Następnie na niego kładzie się warstwę betonu. Następnie betonem należy wlać wzmocnienie rama, która będzie stanowić podstawę zbiornika po wyschnięciu.
4
Dalej budowany jest szkielet z armatury dla pomieszczeń i ścian i kolei deskowania. Podstawowym warunkiem jest to, że sufit konstrukcji nie powinien wychodzić poza doły. Między ziemią a zewnętrzną ścianą zbiornika należy zasypać piaskiem i zainstalować izolację przeciwwilgociową.
5
Wejście do bunkra lepiej zrobić w postaci małego pokoju z żelbetu, обложенной pianobetonu. Sam przejście do zbiornika lepiej komponować z kanalizacyjnych pierścieni. Na wejściu w samo pomieszczenie zbiornika należy ustawić гермодверь. W zbiorniku nie powinno być co najmniej dwóch przewodów wentylacyjnych, które należy umieścić w odległości od bunkra 3 metry minimum. Te kopalnie będą również pełnić rolę rezerwowych wyjść albo wyjść w razie jakichś nieprzewidzianych sytuacji. Nie należy zapominać o instalacji w pomieszczeniu bunkra generatora elektrycznego, zestawu filtrów do powietrza i wody, a także очищающегося łazienki (биотуалета).
Należy zwrócić uwagę
Po pierwsze: trzeba mieć mini bunkier (nie z ołowiu), a budować można go samemu. Do budowy trzeba wykopać dziurę (głębokość 3-4 metry, szerokość wybieramy sami), na dole zasnąć lub położyć drewnem lub kamieniem. Po bokach położyć drewno (aby ziemia nie upadł), jeśli dół jest szeroka, to w środku umieścić belkę.

Porada
Tak,za miesiąc,dla jednej osoby jest całkiem realne zbudować swój bunkier. Bunkier budować na wysokości ponad 200-t metrów nad poziomem morza.Przed zalaniem. Do konspiracji zbiornika ziemię z wörth.kopalnie w wiadrach wyciągać na wyciągarce i dalej po linie temu gdzieś z dala od zbiornika i tam tego mówić.Aby ненатоптать трапинку(w tym przypadku potrzebował pomocy jeszcze jednej osoby).

logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *