Jak zbudować буржуйку

W małym pomieszczeniu, np. w garażu lub niedokończone domu, wygodny w użyciu mikrofalowa буржуйку. To pozwala ogrzać pomieszczenie na opał, szybko się nagrzewa (co prawda tak szybko stygnie) i w razie potrzeby łatwo przenosi się na inne miejsce. Zbudować буржуйку można z dostępnych materiałów, ponieważ jej konstrukcja jest na tyle prosta.

Jak zbudować буржуйку

Trzeba

  • – metalowy wypoczynkowa;
  • – blacha;
  • – stalowa armatura;
  • – gruby drut;
  • – spawarka;
  • – wyrzynarki do metalu;
  • – ruletka;
  • – łączniki;
  • – rura.

Instrukcja

1
Weź kącik do szkieletu piece, lepiej wziąć wystarczająco trwałe, 50х50х5 lub 63х63х6, z 09Г2С (w skrajnym przypadku, może i ст3). Wyrzynarki do metalu widziałem wypoczynkowa: potrzebne są 4 nóżki (o długości około metra) i poziome poprzeczki, ich wielkość zależy od pożądanych rozmiarów piece.
2
Gotować z otrzymanych odcinków szkielet pieca. Do tego z poziomych poprzeczek przygotuj dwa jednakowe prostokąta, przy czym jedna z półek kuchennego powinna być ustawiona pionowo, a drugi poziomo (aby je dopasować, przyciąć końce półek pod kątem 45?) .
3
Do jednego z prostokątów umieścić go nogi, to będzie górna granica piece. Na wysokości 50 cm od ziemi umieść drugi prostokąt i również zabezpieczyć spawaniem. Zamiast spawania można użyć śruby. Sprawdź stabilność i niezawodność konstrukcji.
4
Weź blachy, o grubości co najmniej 4 mm, stal też lepiej wybrać 09Г2С (cienka lub słabej jakości stal będzie trwać nie więcej niż kilka sezonów). Za pomocą wyrzynarki wyciąć z nich prostokąty, które zamkną dno, góra, boki i zamocować za pomocą śrub lub spawania.
5
W jednym z końców piece zrób drzwiczki do drewna, przygotuj ją z tej samej stali, przykręcając do ściany (nie zapomnij o długopis). Górną część pieca można używać do gotowania, w tym celu wytnij w niej okrągły otwór i kończyć szczelnie zamykanego ciężką pokrywę.
6
Na dno piece umieścić ruszt, można ją zrobić z prętów stalowych lub grubego drutu. Optymalną wysokość kraty określ później doświadczalnie, tak jak dla każdego pieca ona swój.
7
Z każdej metalowej rury moda komin. Pamiętaj, im dłuższy i извилистее będzie komin, tym więcej ciepła można uzyskać z pieca, tak jak dym będzie mógł oddać swoje ciepło nie ulicy, a rurze. Dlatego postaraj się, aby komin przeszedł przez cały pokój.
8
Osadza jeden koniec przewodu kominowego w czoło piece, a drugi wyprowadzić na ulicę przez okno, ścianę lub dach. Zadbaj o szczelność rur i otworów wyjściowych, aby dym nie wpadał do pomieszczenia.
9
Gotową mikrofalowa-буржуйку umieścić na cegły lub arkusz blachy, z dala od materiałów łatwopalnych i drewnianych ścian. Dodatkowo буржуйку można zabezpieczyć cegły, w takim przypadku ciepło w pomieszczeniu będzie utrzymywać się dłużej.
Porada
Jeśli zamiast spawania w produkcji domowej roboty piece będziesz używać śruby, ona będzie wymiennej, że czasami jest bardzo wygodne.

logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.